Investiční LEGO stavebnice roku 2024 ?

Investiční LEGO stavebnice roku 2024 ?

Investiční LEGO stavebnice roku 2024 ? Fanoušci Lega netrpělivě vyhlížejí, jakými stavebnicemi je Lego překvapí v novém roce. Nicméně také sledují a predikují, jaké Lego stavebnice naopak svůj prodej ukončí. Lego vyrábí opravdu velké množství stavebnic, ale jen hrstka z nich má investiční potenciál. O Lego se zajímají nejenom fanoušci, ale také někteří investoři, kteří v něm vidí zajímavou diverzifikaci svého investičního portfolia. Jednoduše vložit malou část svých peněz také do netradičních investic, kam právě patří i Lego stavebnice. Každý rok se najdou stavebnice, které dělají velmi solidní zhodnocení, každopádně je potřeba se na Lego trhu orientovat, vzdělávat a sledovat dění v tomto kostičkovém světě.

Proč sledovat Lego stavebnice, které ukončí svůj prodej ?

Sledování Lego stavebnic, které se blíží ke konci svého prodeje, nabízí jedinečnou příležitost pro sběratele, fanoušky, ale i investory. Tyto sady často získávají na hodnotě a mohou se stát raritami, což láká k nákupu či investici. V okamžiku ukončení prodeje se tyto stavebnice mohou stát exkluzivními kousky, jejichž cena v průběhu času výrazně vzroste. Nutno však podotknout, že ne každá stavebnice, která ukončí svů prodej, investiční potenciál skutečně nabízí.

Abychom našli Lego stavebnici vhodnou k investici, tak musíme hledat silné značky a tématické stavebnice, které které mají velmi silnou základnu fanoušků. Například velmi populární jsou filmové značky jako Star Wars nebo třeba komiksové DC, které udělaly skvělé zhodnocení. Takže to není jen o tom, koupit jakékoli Lego a držet, ale musíme koupit stavebnici, která splňuje investiční kritéria. Více o zhodnocení investičního Lega si můžete přečíst v tomto článku.

Jaké Lego stavebnice mají investiční potenciál v roce 2024 ?

Z kraje roku sběratelé a fanoušci Lega spekulují, jaké stavebnice budou vyřazeny. Lego tyto informace s žádným velkým předstihem nezveřejňuje, a tím pádem neni zaručeno, že k nějakému vyřazení konkrétní stavebnice opravdu dojde. Čím déle je však Lego stavebnice v prodeji, tím větší pravděpodobnost na její ukončení roste. Ideální je, abychom koupili Lego stavebnici pod maloobchodní (retail) cenou, než za jakou se prodává na oficiálních Lego webu. Nákupní cena totiž výrazně ovlivňuje celkové zhodnocení dané stavebnice. Vyhledávetejte tedy slevy, protože někdy natrefíte na Lego stavebnice ve slevách pohybujících se i v desítkách procent.

Zajímavé stavebnice, které stojí za další průzkum a analýzu, jsou filmové značky, jako Harry Potter, Indiana Jones, Star Wars nebo velmi oblíbené Lego Technics. Některé stavebnice těchto značek pravděpodobně ukončí svůj prodej v roce 2024 a investiční potenciál rozhodně mají. Než si tedy jakoukoli investiční Lego stavebnici zakoupíte, tak si proveďte analýzu, jestli už se stejná nebo podobná stavebnice v minulosti prodávala, jaká byla její prodejní cena a za kolik se prodává nyní. Portály, na kterých si Lego můžete analyzovat, najdete zde. Další zajímavé články, jak vybírat Lego vhodné k investici, pak najdete pod tímto odkazem.

Lego nabízí zajímavé investiční příležitost pro každého, kdo má chuť se o něm vzdělávat.

Investiční LEGO stavebnice roku 2024 ? Spoustu zajimavých stavebnic, které pravděpodobně ukončí svůj prodej v tomto roce si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: Brick Quest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *