Umí Lego zhodnotit peníze ? Vstupte do fascinujícího světa hraček, kde kostky mohou mít cenu zlata. Vítejte v Lego světě. Dnes už to není jen svět pro děti, ale probudil v dospělých dětskou duši. Tato duše si chce hrát a zároveň zhodnocovat své peníze. Lego za svou historii vydalo nespočet stavebnic, jejichž cena narostla do opravdu vysokých hodnot a dnes už to jsou vyhledávané sběratelské kousky. Značka Lego je inspirací a kreativitou nejenom pro děti, která neustále překvapuje svým detailním zpracováním, velikostí a různorodostí témat.

Jaké Lego stavebnice peníze nezhodnotí ?

V prvním případě by měl člověk zhodnocovat peníze v takových Lego stavebnicích, které jsou mu tématicky blízké a baví jej. Nutno však vybírat pouze takové stavebnice, které mají investiční potenciál. Proto bývá pravidlem nejdříve poznat Lego trh a vyloučit stavebnice, které zhodnocení nepřinášejí. To jsou například tématické Lego Friends, City nebo Duplo. Lego na investici může být zajímavé nejenom pro začínajícího investora, ale i zkušeného, hledajícího alternativní investice.

Zhodnotí peníze také použité Lego ?

Když už se neudržíte a Lego stavebnici si rozbalíte a postavíte, tak i přesto bude stále prodejná se zhodnocením. Důležité je uchovat krabici, veškeré příslušenství a samozřejmě všechny kostičky, co v nejlepším stavu. Jeden z největších nepřátel Lega je sluneční svit, který dovede syté barvy pořádně poškodit. Za předpokladu, že složené Lego udržíte v co možná v nejlepším stavu, tak cenový pokles je kolem 15-20% oproti neotevřenému Legu. Pokud se chcete o Legu dozvědět mnohem více, tak více článků a zajímavých videí o investicích do Lega najdete na tomto odkazu.

Některé Lego stavebnice mohou zhodnocovat peníze mnohem lépe než tradiční investiční aktiva.

Umí Lego zhodnotit peníze ? Jak a kdy nakupovat investiční Lego stavebnice ? Kdy investiční Lego prodávat ? Jakých cílů chce Lego společnost dosáhnout ? Mnoho dalších pro investory důležitých informací o Legu si poslechněte v zajímavém podcastu níže:


Zdroj: Finance.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *