KAM INVESTOVAT

Kam investovat je tradiční otázka a možností je mnoho, ale VŽDY je zapotřebí nastudovat danou investici, a proto čtěte, vzdělávejte se a posuďte možná rizika. Je to podobné, jako když si jdete koupit novou televizi, počítač nebo mobilní telefon a trávíte dny i týdny prohledáváním, porovnáváním modelů, čtením recenzí a sbírání dalších informací pro Váš správný a finální výběr.

kam investovat

Stejně je třeba přistupovat i k investování a možná ještě více, protože ať už se budete chtít zajistit na stáří či si jen investováním splnit nějaký sen ( například: placaté auto, vysněná dovolená, dům obřích rozměrů atd. ), tak je vždy nutné si investici řádně prozkoumat, její výhody, nevýhody, rizika.

Říká se „kdo si hraje, ten nezlobí“, co takhle zvolit Lego ? Současně si pohrajete a investujete zároveň 🙂 nebo investiční alkohol ? ale ten si můžete maximálně vystavit na poličku, páč vypitá láhev už žádný investiční potenciál nemá 🙂 Ještě by připadalo v úvahu se pomazlit se zlatou cihličkou nebo zlatou mincí, ale to nemusí sedět každému 🙂 Akcie či ETF moc mazlení nenabízí, nicméně může přinést zajímavé zhodnocení, stejně jako nemovitosti a pozemky.

Přistupujte tedy k výběru investic velmi uvážlivě a zodpovědně a prověďte si vlastní průzkům dané investice. Jsou to Vaše peníze a zvláště pokud máte v plánu investovat desítky let, o to obezřetnější by jste měli být.

Odkazy níže nabízejí odpovědi na otázky Kam investovat.


Jaká investiční oblast Vás zajímá ?


Akcie

ETF

Podílové fondy

Kryptoměny

Nemovitosti

Dluhopisy

Drahé kovy

Sběratelské předměty

Investiční alkohol

P2P půjčky

Investiční půda