Kryptoměny jako peníze budoucnosti ?

Kryptoměny jako peníze budoucnosti ?

Kryptoměny jako peníze budoucnosti ? Od doby, kdy se zjevil Bitcoin, už uplynulo dost času a kryptoměnový svět narostl do nebývalých rozměrů. Ať už jste příznivcem nebo odpůrcem kryptoměn, tak kryptoměny už nelze zcela ignorovat. Dávno to není jen debata nadšenců a geeků, ale regulérně se jimi zabývají už také banky, které si najímají experty a objevují tento nový svět. Technologie přetvářejí vše a v poslední dekádě poměrně radikálně. Už jen fakt, že centrální banky experimentují s digitálními měnami, u kterých se inspirovaly především Bitcoinem a Ethereem, toto dosvědčují. Kryptoměny potlačují potřebu tradičních bank a otevírají otázky nejenom ohledně budoucnosti financí, ale přinášejí také finanční svobodu, menší poplatky a globální dosah. Zda se peníze budoucnosti rozšíří také o kryptoměny, tak na to si pravděpodobně ještě dlouho počkáme.

Proč jsou státy proti přijetí kryptoměn ?

Kryptoměny se velmi často označují za prostředky, kterými se financují nekalé, trestní a nelegální aktivity. Nejsou pod kontrolou žádné státní autority, a proto k nim nemají státy v čele s jejími představiteli žádnou důvěru. Z historie však známe spoustu příkladů, kdy i tradiční fiat měny financovaly nelegální či kriminální činnosti a vyčítat to kryptoměnám je tak trochu nefér. Najdeme také spoustu pozivit, které kryptoměny do dnešního světa přináši. Například, že se komunity Bitcoinerů snaží v zaostalých zemích, kde jejich obyvatelé nemají přístup k tradičním bankovním službám, toto rešit. Věří, že Bitcoin může pomoci takto chudým zemím dosáhnou lepší životní urovně obyvatelstva a to i bez podpory státu a jeho institucí.

Kdyby byl finanční svět v pořádku, tak by se Bitcoin pravděpodobně nikdy neujal v takové míře, jaké ho dnes aktuálně vidíme. Některé státy v něm začínají vidět potenciál a snaží se tento krypto digitální svět pochopit a adaptovat. Už to není tak masivně negativní „kampaň“, jakou kryptoměny zažily v minulosti. I mnoho odpůrců začíná kryptoměnám přicházet na chuť a hledat také to pozitivní, co mohou nabídnout. Skutečnost, že americký SEC (Komise pro cenné papíry) schválil Bitcoinová ETF, jen nasvědčuje jistému tlaku veřejnosti na jeho přijetí do světa financí. Nicméně centrální banky v čele s ECB (Evropská centrální banka) stále považují Bitcoin za velice spekulativni a rizikový, ale i přesto jsou zde instituce, které s tvrzenim centralnich bank nesouhlasi.

Díky aktuálni volatilitě je přijetí Bitcoinu jako peněz nerealizovatelné. Pokud se volatilita v budoucnu ustálí, tak by mohlo dojít k obratu. Mzdy nerostou tak rychle, jak rostou životní náklady a zadlužení států narůstá raketovým tempem. Je to alarmující skutečnost, která Bitcoin tlačí do popředí a otevírá debatu o udržitelnosti stávajícího finančního systému. Zajímavý článek na téma globálního zadlužování států si můžete přečíst pod tímto odkazem.

Která evropská banka sází na kryptoměny a vidí v nich technologii budoucnosti ?

Přední odbornici světových finančních centrech se shodují, že technologie, která pohání Bitcoin je nejenom geniální, ale má také dobře našlápnuto stát se tradičním investičním aktivem. Société Générale je jedna z nejstarších bank ve Francii, která nedávno rozšířila svůj dosah v oblasti kryptoměn. Tato iniciativa banky signalizuje ambiciózní vstup do nové éry finančních trhů. Zaměřuje se na využití blockchainové technologie pro zefektivnění a zabezpečení finančních služeb, což naznačuje radikální změnu v poskytování služeb zákazníkům.

V rámci svého inovačního přístupu Societe Generale plánuje využít blockchain pro obchody s akciemi a digitální vydávání dluhopisů. Tímto krokem chce banka nabídnout rychlejší, bezpečnější a cenově výhodnější služby. Její strategie zahrnuje obchodování s kryptoměnami, nabízení digitálních peněženek a podporu regulace kryptoobchodníků, což ukazuje její snahu stát se lídrem v digitální finanční revoluci. Mocní hráči světa financí věří, že obchodování akciií bude v budoucnu dostupné také na blockchainu, a to prostřednictvím smart kontraktů. Jednoduše i banky pociťují tlak, že jim „ujíždí vlak“ a některé se snaží jít těmto technologiím naproti.

Ať už se kryptoměny stanou nebo nestanou „peníze budoucnosti“, svou stopu zde zanechají a poslouží jako stavební kameny dalšího technologického rozvoje.

Kryptoměny jako peníze budoucnosti ? Jak přijímá kryptoměny Evropa ? Co by pomohlo Bitcoinu stát se penězi budoucnosti ? Jak pomáhají kryptoměny v nevyspělých státech ? Jak vnímají kryptoměny bankovní instituce ? Více informací najdete o kryptoměnách a budoucnosti peněz najdete ve videu níže:


Zdroj: DW Documentary

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *