Správný čas nákupu nemovitostí ?

Nechce se vám číst ? Tak si článek „Správný čás nákupu nemovitostí“ jednoduše poslechněte:


Správný čas nákupu nemovitostí ?

Správný čas nákupu nemovitostí ? Nemovitostní trh si prošel malým útlumem po nárůstu inflace a zvýšení úrokových sazeb, což odradilo mnoho zájemců o nákup vlastního bydlení. Zajímavé příležitosti se však naskytly investorům, kteří si mohli dovolit nákup nemovitosti realizovat bez půjčky nebo hypotéky. Při rozhodování se o správném čase nákupu nemovitostí hrají klíčovou roli různé faktory, včetně stavu ekonomiky a trendů odehrávajících se na realitním trhu. Vhodný čas k nákupu tedy často závisí na osobní situaci kupujícího a jeho schopnosti se orientovat v dynamickém prostředí nemovitostního trhu.

Můžeme očekávat další růst cen nemovitostí ?

Ceny nemovitostí mají tendenci růst především kvůli ekonomickému rozvoji, zvyšování mezd, ale také díky neschopnosti státu zajistit rychlejší schvalovací proces výstavby. Přetrvávající vysoká poptávka a omezená nabídka nových nemovitostí vyvíjejí tlak na růst cen nemovitostí dostupných na trhu. Dražší jsou nejenom materiály, ale také nové stavební technologie, které rovněž přispívají k nárůstu cen.

V Praze je tento trend již zřejmý a to rychlým růstem cen bytů a klesající dostupností bydlení. Zájemci o nemovitosti se tak potýkají s rozhodnutím investovat nyní nebo čekat na možnou stabilizaci trhu, která možná ani nemusí přijít. S očekáváním pokračujícího ekonomického růstu a omezené dostupnosti nových stavebních projektů se předpokládá, že ceny nemovitostí budou nadále stoupat, a to hlavně v městech, kde počet obyvatel z roku na rok narůstá. Jak investovat do nemovitostních fondů si můžete přečíst v tomto článku.

Je nemovitostní trh na rozcestí, které může předznamenávat správný čás nákupu nemovitostí ?

Nemovitostní trh se dostává do bodu, který můžeme označit za jakési rozcestí, kde obvykle dochází k výrazným změnám. Experti a investoři vidí tuto změnu pozitivně a to především s očekávaným příchodem snižování úrokových sazeb, které podpoří realitní trh po útlumu z posledních let. To by byla tedy dobrá zpráva jak pro zájemce o vlastní bydlení, tak i investory působící na nemovitostním trhu. Středoevropský trh je vnímán jako atraktivní prostor pro realitní investice a očekává se jeho rostoucí význam v globálním kontextu. Nakopnutí realitního trhu tedy můžeme očekávat za předpokladu, že se ekonomikám a to nejenom v Evropě, bude dařit.

Nemovitostní trh si prošel poklesem a snižování úrokových sazeb jej může může opětovně nakopnout.

Správný čas nákupu nemovitostí ? Je dostupnost rodinných domů horší než dříve? Která města dávají investičně smysl ? Nejsou realitní investoři příčinou zdražování bydlení ? Více najdete v zajímavých videích na téma nemovitostí:


Zdroj: Vojta Žižka

Zdroj: Investiční web

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *