Investovat do nemovitostí prostřednictvím REITu ?

Investovat do nemovitostí prostřednictvím REITu ? Nemovitosti jsou velmi oblíbenou investicí nejenom u českých investorů. Nemovitostní trh si aktuálně prochází útlumem a výhledy vzhledem k ekonomickým problémům zatím nenaznačují výrazný obrat k lepšímu. Především komerční nemovitosti v USA svírá výrazná nejistota, která může přinést další problémy do celého realitního trhu. V době digitálních aplikaci se možnosti investování do nemovitostí výrazně rozšířilo o realitní fondy, často označované jako REITs. Investování do nemovitostí a investování do Real Estate Investment Trusts (REITs) jsou dvě odlišné strategie investování s různými výhodami a omezeními. Nemovitost jako investice má svůj smysl, ať už fyzická nebo prostřednictvím REITu.

Jaký je rozdíl mezi investicí do fyzické nemovitosti a investicí do REITu ?

Investice do fyzické nemovitosti a investice do REITs se od sebe liší v několika klíčových aspektech. Investice do fyzické nemovitosti znamená přímé vlastnictví konkrétní nemovitosti, jako jsou domy, byty, obchodní prostory nebo pozemky. Investoři mají přímou kontrolu nad svou nemovitostí a odpovědnost za její správu, údržbu a výnosy. Naopak, investice do REITů představuje nepřímé vlastnictví nemovitostí prostřednictvím nákupu akcie nebo podílu v realitním fondu. Investoři sdílejí vlastnictví a zisky z portfolia nemovitostí spravovaného konkrétním REITem.

Na co si dát pozor při investování do realitního fondu (REIT) ?

Při investování do realitního fondu (REIT) je důležité si dávat pozor na několik faktorů.

Prvním z nich je výběr konkrétního REITu a posuzení jeho investiční strategie, kvalitu a rozmanitost nemovitostního portfolia, výkonnost a historii výnosů. Rovněž je důležité zhodnotit finanční stabilitu, kvalitu managementového týmu a případnou diverzifikaci realitního portfolia daného REIT fondu. Každý investorž musí brát v potaz také tržní podmínky, ekonomickou situaci a změny na nemovitostním trhu, které mohou ovlivnit ceny akcií REITu. Investovat do různých typů nemovitostí dle geografických lokalit, na to by měl investor rovněž pamatovat, aby se minimalizovalo riziko spojené s konkrétními trhy a sektory. V neposlední řadě jde o výnosy a vyplácení dividend (podíl na zisku společnosti), které mohou mít zásadní vliv na celkové zhodnocení REITu.

Investovat do nemovitostí prostřednictvím REITu ? Kde hledat REIT fondy ? Jaké jsou rozdíly mezi investicí do realitního fondu (REIT) a nákupu fyzické investiční nemovitosti ? Jaké druhy nemovitostí se na trhu nabízejí ? Další zajímavé informace a srovnání nákupu fyzické nemovitosti a investování do REITu si poslechnětě ve videu níže:


Zdroj: Roman Dvořák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *