Investice do poštovních známek ?

Nechce se vám číst ? Tak si článek „Investice do poštovních známek“ jednoduše poslechněte:


Investice do poštovních známek ?

Investice do poštovních známek ? Poštovní známky patří mezi jeden z nejstarších a oblíbených sběratelských předmětů. V minulosti měly poštovní známky mnohem větší význam v celé společnosti, kde komunikace probíhála jednoduše formou zasílání dopisů. Nebyly sociální sítě, mobilní telefony, internet se teprve rodil a komunikace na dálku byla velmi komplikovaná. Zůstával tedy dopis s poštovní známkou a ručně psaným textem. Ty doby jsou dávno pryč a upřímně si odpovězte, kolik z vás za poslední roky zaslalo někomu dopis a to ručně psaný. Nicméně poštovní známky mají své místo mezi sběrateli a investory i v dnešní době, kteří v nich nachází bezpečný investiční přístav.

Jaká je historie poštovních známek britských kolonií ?

Historie poštovních známek britských kolonií sahá do poloviny 19. století, kdy se tyto známky začaly vydávat ke zefektivnění poštovního systém v rozlehlém Britském impériu. Toto impérium zahrnovalo rozsáhlá území po celém světě, včetně částí Severní Ameriky, Karibiku, velkých částí Afriky a Asie, Austrálie a Nového Zélandu. Známky z těchto kolonií nejenže sloužily k praktickému poštovnímu účelu, ale také reflektovaly kulturu a historii, což je dělalo unikátními mezi sběrateli.

Sbírání známek z britských kolonií se stalo populární činností mezi filatelisty po celém světě díky jejich rozmanitosti a historické hodnotě. Tyto známky jsou jakýmsi oknem do minulosti, nabízející pohled na politické a sociální změny v tehdejším britském impériu. Další historické zajímavosti o poštovních známkách a investicích do nich si můžete přečíst v tomto článku.

Jak si vedou investice do poštovních známek Britské Guyany ?

Investice do poštovních známek Britské Guyany se ukazují jako velmi výnosné, zvláště kvůli jejich velmi omezenému dochovalému počtu a historické hodnotě. Svým unikátním vzhledem a specifickými chybami v tisku se tyto známky řadí na nejvyšší příčky sběratelských poštovních známek. Díky své raritě dosahují na aukcích rekordních cen, což podtrhuje jejich významný investiční potenciál. Vlastnictví známky z Britské Guyany se tak stává nejen otázkou prestiže, ale i významné finanční investice.

V posledních letech se ceny těchto známek neustále zvyšují a to přitahuje nové investory do světa filatelie. Jedna z takových známek se prodala za více než 60 000 eur, což zdůrazňuje vysokou hodnotu a investiční potenciál těchto známek. Sběratelé a investoři tak mají jedinečnou příležitost zúročit své peníze prostřednictvím investice do takto vzácných poštovních známek.

Ať už jsou známky orazítkované či nikoli, tak jejich počet hraje důležitou roli. Sběratelsky vysoce ceněné jsou především nejranější vydání těchto známek, zvláště když se jich dochovalo pouze několik kusů. Velmi žádané jsou také chybotisky, po kterých sběratele touží a jsou schopni dát za takové poštovní známky i astronomické částky.

Poštovní známky mají své nezastupitelné místo mezi alternativními investicemi.

Investice do poštovních známek ? Jaká je unikátnost poštovních známek z Britské Guyany ? Jak je to s chybotisky u poštovních známek ? Jaké jsou historické aukční ceny poštovních známek Britské Guyany ? Jak vypadá certifikát pravosti poštovních známek ? Mnoho zajímavého na téma investice do poštovních známek Britské Guyany si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: Radek Novák – poštovní známky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *