Bitcoin halving je tady !

Nechce se vám číst ? Tak si článek „Bitcoin halving je tady “ jednoduše poslechněte:


Bitcoin halving je tady.

Bitcoin halving je tady ! Halving je klíčový moment, který každé čtyři roky zásadně mění dynamiku těžby Bitcoinu snížením odměn za vytěžený blok na polovinu. Tato událost zpomaluje produkci nových Bitcoinů a může významně ovlivnit tržní cenu. Experti sdílejí své názory na očekávaný dopad na cenu Bitcoinu a jak to ovlivní společnosti, které Bitcoin těží. Kryptonadšenci, fanoušci a investoři tuto událost vyhlížení s očekáváním výrazného nárůstu ceny Bitcoinu a celého krypto trhu.

Co znamená halving pro cenu Bitcoinu ?

Přestože mnozí vnímají nadcházející půlení Bitcoinu jako pozitivní událost zvyšující hodnotu, expert Nic Carter nabízí odlišný pohled. Očekává mírně pozitivní vliv s možným nárůstem ceny Bitcoinu před půlením, ale s následným poklesem krátce po půlení. Tento scénář naznačuje, že trh může na půlení reagovat jinak, než se předpokládá, což by mohlo vést k krátkodobému negativnímu dopadu na cenu, podobně jako při spuštění bitcoinových ETF.

Půlení také ovlivní dynamiku mezi těžaři, neboť snížení odměn za těžbu je pro těžaře negativní. To by mohlo způsobit, že někteří těžaři mohou skončit v nesnázích a být nuceni prodávat své zásoby Bitcoinů. Taková událost by pak zvýšila tlak na cenu samotného Bitcoinu. Carter zdůrazňuje, že ačkoliv půlení snižuje množství nově vydaných Bitcoinů, jeho dopad na dlouhodobé cenové trendy není tak zásadní. Důležitější jsou faktory na straně poptávky, makroekonomické podmínky a tržní likvidita. Přesto Carter zůstává optimistický ohledně dlouhodobého výhledu ceny Bitcoinu, zvláště s ohledem na schválení Bitcoin ETF.

Jaký bude další katalyzátor pro Bitcoin ?

Možné katalyzátory dalšího boostu pro Bitcoin vidí Nic v dluhových problémech či měnové politice. Jako pozitivní vnímá vznik nových L2 sítí na Bitcoinu, které považuje za velmi zajímavé a umožňující Bitcoinu dosáhnout technologické rovnoprávnosti s Ethereem. Tyto L2 sítě jsou dle jeho názoru klíčové pro upgrade a aktualizaci Bitcoinového síťového protokolu v budoucnu. Vzrušující byl také vznik NFT tržišť na Bitcoinu, což způsobilo rozporuplné názory, ale rozproudilo aktivitu sítě.

Bitcoin halving jako událost připomíná, že zásoba Bitcoinů je omezená a jeho těžba se zpomaluje.

Bitcoin halving je tady ! Co čeká těžaře po halvingu ? Jakou roli bude Bitcoin hrát ve finančním ecosystému ? Jak to bude s budoucími inovacemi na Bitcoinu ? Koupit Bitcoin před nebo po halvingu ? Více názorů, pohledů a informací ohledně Bitcoinového halvingu si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: Kitco News

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *