Má Lego investiční potenciál ?

Nechce se vám číst ? Tak si článek „Má Lego investiční potenciál“ jednoduše poslechněte:


Má Lego investiční potenciál ?

Má Lego investiční potenciál ? Kostičky Lega baví děti po generace a v posledních letech se Lego začalo zaměřovat také na dospělou populaci. Stavebnice jsou čím dál více propracovanější, větší a originálnější než v minulosti. To přitahuje významnou pozornost nejenom veřejnosti, ale také sběratelů a investorů. Lego má stále co nabídnout, avšak investiční potenciál mají jen některé stavebnice. V reakci na rostoucí zájem veřejnosti o technologie, Lego nezůstává pozadu a hledá možnosti budoucího využití nebo propojení Lega s technologiemi. Vzhledem k tomu, že Lego pokračuje ve vydávání inovativních sad, které oslovují široké spektrum fanoušků, může nabídnout velmi zajímavé zhodnocení.

Co dělá Lego unikátním ?

Trh s hračkami je zavalen mnoha společnostmi, které bojují o přízeň nejenom dětí, ale také nás dospělých. Aby se jakákoli značka uchytila na trhu, musí být v nečem unikátní. Stavebnicím Lego se to povedlo prakticky s jedním produktem, který stále vylepšuje a rozšiřuje. Lego bylo a je schopné prodávát defacto kus plastu až s padesátinásobkem ceny, za kterou stavebnice kupujeme. Tento obchodní model umožňuje Legu dosahovat enormní marže zisku, přirovnatelné k softwarovým firmám. Díky své jednoduchosti a univerzálnosti, kdy se zaměřuje především na cihličky a minifigurky, se Lego odlišuje od konkurentů jako Mattel a Hasbro, kteří nabízejí tisíce produktů.

Lego neustále inovuje portfolio svých produktů, přičemž minifigurky a s nimi spojené zážitky hrají klíčovou roli v přitahování a udržování zákazníků. Firma se transformovala z tradičního výrobce hraček na talentovou agenturu pro minifigurky, nabízející stavebnice, které zákazníci milují. Společnost Lego využívá tržních trendů a přizpůsobuje své produkty značkám z různých odvětví, se kterými si buduje partnerství. Ať už jde o herní, filmový nebo umělecký průmysl, Lego dovede nové tredny těchto odvětví přetavit do svých stavebnic a zaplnit mezery na trhu. Tento přístup přináší Legu výrazný úspěch a rozšiřuje jeho působnost na trhu zábavy, zvýrazňující jeho jedinečnost ve světě hraček.

Jaké Lego má investiční potenciál ?

Začátkem 21. století se společnost Lego dostala téměř na pokraj bankrotu a muselo dojít ke změnám s cílem restrukturalizovat celou společnost a vrátit se ke kořenům a udržitelnosti jejich produktů. Po úspěšné reorganizaci se začalo společnosti dařit a obrovský zájem o jejich stavebnice začal tvořit velké komunity sběratelů a nadšenců, kteří v Legu objevili zajímavý investiční potenciál. Jako investor tedy musíme hledat takové stavebnice, které mají velkou základnu fanoušků po celém světe nebo stavebnice, které se prodávají jen po velmi omezenou dobu. Neznaména to, že jakékoli Lego, které koupíte, investiční potenciál opravdu má.

Společnost Lego si všímala dlouhodobě obrovského zájmu ze strany veřejnosti o jejich produkty na sekundárním trhu a rozhodla se koupit populární Lego tržiště BrickLink, které je klíčové nejenom pro fanoušky, ale také pro investory, hledající zajímavé zhodnocení. Platforma umožňuje obchodování s novými i použitými stavebnicemi, což zdůrazňuje jejich vysokou přeprodejní hodnotu. Některé neoficální stavebnice z BrickLinku, navržené na základě dostupných Lego kostiček na trhu, dosahují vysoké popularity a také zisků. Proč sledovat Lego, které ukončí svůj prodej, si můžete přečíst zde.

Některé stavebnice Lega investiční potenciál mají, nicméně je potřeba se vzdělávat a pochopit zákonitosti Lego trhu.

Má Lego investiční potenciál ? Dá se vydělávat přeprodejem Lego stavebnic ? Proč roste zájem dospělých fanoušků Lega ? Jak je to s udržitelností Lega do budoucna ? Proč Lego koupilo Bricklink ? Další zajímavé informace na téma Lega a jeho dalšího vývoje si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: Financial Times

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *