Co nabízí alternativní investice ?

Co nabizi alternativni investice ?

Co nabízí alternativní investice ? Alternativní investice rozšiřují možnosti investorů za hranice tradičních investičních aktiv, jako jsou akcie nebo dluhopisy. Nabízejí diverzifikaci portfolia prostřednictvím unikátních aktiv typu umělecká díla, zemědělská půda či mince a bankovky. Tyto alternativní investice mohou nabídnout zajímavý potenciál výnosů a zároveň fyzickou unikátnost, kterou svému majiteli mohou dopřát. Zájem o alternativní investice povzbudila především finanční krize z roku 2008 a pandemie tento zájem ještě více umocnila. Investoři čím dál častěji diverzifikují svá investiční portfolia za použití alternativních investic.

Co patří mezi alternativní investice ?

Jedním z důvodů, proč se investoři zajímají o alternativní investice, je ochrana investičního portfolia. Alternativní investice nepodléhají náladám akciových trhů a jsou schopny růst i v dobách ekonomicky nestabilních nebo i recesních. Taková investice do uměleckých děl, ať už žijících či nežijících autorů, má potenciál velmi zajímavého zhodnocení, a to zejména v případě významných úspěchů umělce nebo prezentace jeho děl na výstavách a aukcích. Umění, jako obrazy, sochy či plastiky nejenže mohou přinášet finanční výnos, ale poskytuji i estetické potěšení, což představuje unikátní kombinaci investice a osobního uměleckého obohacení. Jak investovat do umění, si můžete poslechout v podcastu pod tímto odkazem.

Další významnou alternativní investicí je zemědělská půda. Ta je prezentována jako stabilní a dlouhodobě výnosná investice. Obecně lze říci, že omezené množství půdy na naší planetě způsobuje růst její ceny. V okolních státech je zemědělská půda dražší než v České republice, a to bude tlačit na cenu půdy i u nás. Atraktivita zěmědělské půdy narůstá i díky stále rostoucí spotřebě potravin a snižujícímu se množství dostupné zemědělské plochy. Tato investice je vhodná pro ty, kdo hledají netradiční, ale za to konzervativní a s přírodou spojenou investiční příležitost.

Nabízí alternativní investice příležitosti i pro drobného investora ?

Drobný investor často považuje alternativní investice za příliš nedostupné. Domnívá se, že musí mít stovky tisíc nebo i miliony korun k nutné k nákupu uměleckého díla nebo zemědělské půdy. Investovat do umění lze již od nižších desítek tisíc korun. Zásadní však je, že se investor musí v této oblasti vzdělávat a pochopit, jak trh s uměním funguje. Dále si zjistit, jací umělci na našem trhu působí, jakou mají historii, jak si na tom stojí jejích díla apod. V případě zemědělské půdy se může investor zaměřit na podílové vlastnictví. Tato metoda umožňuje investorům začít investovat do zemědělské půdy již s nižšími částkami, a zároveň se seznámit s trhem zemědělské půdy, bez potřeby investovat miliony korun.

Investovat do netradičních investic rozšiřuje možnosti investora, kam investovat své peníze.

Co nabízí alternativní investice ? Jak je to s investicí do zemědělské půdy ? O jaká umělecká díla se investoři zajímají ? Jak netradičně investovat do nemovitostí prostřednictvím Crowdfundingu ? Další poutavé informace na téma alternativních investic si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: Tvize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *