Investování do akcií a hledání zajímavých společností

Investování do akcií a hledání zajímavých společností. Investovat do akcií je v dnešní době online nástrojů velmi jednoduché a jde o jednu z nejpopulárnějších forem investování. Zahrnuje to nákup akcií společností na burze, a to umožňuje investorům získávat zisky z růstu cen akcií a výplaty dividend. Akciových titulů na akciovém trhu je nepřeberné množství. Vybírat si můžeme dle různých kritérií, například dle velikosti tržní kapitalizace společnosti, konkrétního sektoru nebo kontinentu apod. Zajímavých titulů je však omezenější množství a investor musí pečlivě vybírat, analyzovat a vyhodnocovat, kam investovat své peníze.

Kde hledat zajímavé akciové tituly ?

Internet je plný různých tipů na skvělé společnosti, jejichž akcie si můžeme koupit. Má to však jeden háček. Většinou takový tip už nenabízí detailní analýzu společnosti, finančních výkazů, managementu společnosti a nebo také rizik. A tady narážíme na fakt, že tip na akciový titul nás ve finále může připravit o peníze za předpokladu, že jsme si neprovedli vlastní analýzu. Hledat zajímavé akciové tituly lze přes různé portály, které nabízejí scanery akcií dle námi zadaných kritérii. Dále můžete provést analýzu celého sektoru a hledat zajímavou společnost během porovnávání konkurence. Rozhlédnout se v oblasti kapitálově malých společností (small cap), může být také inspirativní. Nebo sledovat nové trendy v odvětví a zaměřit se na společnosti, které dané odvětví nějak inovativně narušují. Když už získáte tip od investičních analytiků nebo z jiných investičních kruhů, tak si NEZAPOMEŇTE provést svou vlastní analýzu.

Při investování do akcií VŽDY platí, provést si vlastní analýzu společnosti a vyhodnocení potenciálních rizik investice.

Investování do akcií a hledání zajímavých společností. Je výhodné investovat do malých společností ? Jak hledat zajímavé akciové tituly ? Jaký je rozdíl mezi „Penny stocks“ a akciemi malých společností ? Jaká kritéria při hledání akciových titulů zohlednit ? Nabízejí země třetího světa zajímavé investiční přiležitostí ? Další informace o hledání zajímavých akciových titulů najdete v podcastu níže:


Zdroj: Jak investovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *