Kryptoměny nebo zlato ? Zlato je jeden z nejstarších uchovatelů hodnoty a je tady s námi po tisíce let. Zlato zdobilo nejenom významné osobnosti a stavby, ale bylo také platidlem či určovalo postavení ve společnosti. Najdeme ho nejenom v úsporách běžných střadatelů, ale „opírají“ se o něj také banky. Každá banka na světě má určité procento svých rezerv právě ve zlatě a má to své historické důvody. Naopak kryptoměny jsou moderní technologií, která si své místo zatím buduje. Přináší nápady a inovativní prvky do již zaběhlých odvětví, které mohou těchto inovací využít v budoucnu. Bránit se technologickému rozvoji a kryptoměnám určitě nedává smysl. V nějaké podobě kryptoměny a jejich technologie ovlivní naši budoucnost.

Co je lepší investice, zlato nebo kryptoměny ?

Většina investorů se snaží rozložit své investice do více aktiv, jako ochranu v ekonomicky nestabilních dobách. Rozumně rozložit své investiční portfolio tedy dává smysl. Zlato nabízí investorovi tradiční a velmi konzervativní formu uchovatele hodnoty. Naproti tomu, kryptoměny mohou nabídnout nejenom zajímavý investiční potenciál, ale také přímé technologické využití. Říci tedy, co je lepší investice, je na zvážení každého investora, ale dává smysl mít pár procent svého portfolia jak ve zlatě, tak v kryptoměnách (například Bitcoin nebo Ethereum).

Jak zlato, tak kryptoměny mají své místo v investičním portfoliu.

Kryptoměny nebo zlato ? Daří se kryptoměnám v ekonomicky zlých časech ? Patří zlato do portfolia každého investora ? Jaký je rozdíl mezi digitálními měnami a kryptoměnami ? Zajímavý podcast na témata spojená se zlatem a kryptoměnami si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: Trader 2.0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *