Kryptoměny a příchod regulace !

Kryptoměny a příchod regulace ! Problémy, které se udály v kryptoměnovém světě minulý rok, spustily lavinu debat o regulaci kryptoměn a to především v Americe. Od doby příchodu Bitcoinu a postupného vzniku dalších kryptoměnových projektů, uteklo poměrně dost času. Stále je to „mladá“ technologie s obřím potenciálem, nicméně regulační orgány nechávaly kryptoměny žít svým vlastním životem, a to až doposud. Mezitím celý kryptoměnový trh výrazně narostl a vytvořil si „vlastní půdu“ pro další vývoj a růst. Debaty s regulátory sice historicky probíhaly, ale nikdo jasně nedefinoval podmínky nebo pravidla, co se vlastně v kryptoměnovém světě smí či nesmí. Téměř každý týden se objevují zprávy, co se regulátorům nelíbí, na jakou firmu si „posvítí“ nebo kolik podvodů se v kryptoměnách odehrává.

Je reálné, aby se kryptoměny zakázaly ?

Existují země, kde se snaží zakázat nebo prohlásit kryptoměny za nelegalní. Amerika, v čele se svými regulačními orgány zahájila v posledních měsících viditelnou negativná kampaň vůči kryptoměnám. Mnoho společností podnikajících v kryptoměnovém odvětví v minulosti opakovaně vyzývalo regulační orgány k debatám na toto téma, avšak bez úspěchu. Kdyby byla regulace rešena mnohem dříve, nemuselo dojít k problémům, které jsme viděli například u burzy FTX. Technologická velmoc, jakou bezesporu Amerika je, by měla jít kryptoměnám spíše naproti a nikoli s nimi „vést válku“. Je však mnoho zemí také v Evropě, které jsou přátelské vůči kryptoměnám. Mezi takové země patří například Velká Británie, kam by se mohlo jádro kryptoměnových společností přesunout, pokud by Amerika výrazně omezovala kryptoměnové společnosti. Technologické inovace jsou hlavním hybatelem rozvoje posledních několika dekád a budou jimi i nadále.

Pravděpodobnost zákazu kryptoměn je malá, ale mohou přijít výrazná omezení či regulace, které by mohly brzdit další rozvoj, rozhněvat investory a tlačit kryptoměnové společnosti k přesunu do zemí mimo USA.

Na druhou stranu regulace mohou pomoci do určité míry očistit kryptoměnový průmysl od potenciálně podvodných projektů.

Kryptoměny a příchod regulace ! Jaký je aktuální stav regulací kryptoměn ? Snaží se regulátoři svést vinu bankovních problémů na kryptoměny ? Jaké další regulace mohou přijít ? Schválí se Bitcoinové ETF ? Více informací najdete v podcastu týkajícího se kryptoměn, regulací, celkového pohledu na kryptoměnový trh a dalších souvisejících témat si poslechnětě ve videu níže:


Zdroj: Ark Invest podcast

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *