Vyplatí se investovat do nemovitostí v zahraničí ?

Vyplatí se investovat do nemovitostí v zahraničí ? V posledních letech se velmi často srovnávají ceny za m2 bytu či domu v České republice a v zahraničí. Kdo by nechtěl vlastnit dům či byt u moře nebo na horách ? Krásně se to poslouchá, avšak i zde je nutno počítat s plusy i mínusy, které investice do nemovitostí v zahraničí s sebou přináší.

Nemovitost v zahraničí může přinášet vysoká procenta z pronájmu, když tuto nemovitost nevyužíváte. Každopádně lokalita a konkrétní země hraje svou roli. Které lokality jsou oblíbené a výnosné pro investory ? Lepší dlouhodobý pronájen nebo ten krátkodobý ? Kolik stojí správa nemovitostí na dálku ? Správa nemovitostí v zahraničí něco stojí. Musíme počítat s mnoha faktory, které cenu ovlivňují, ale o opravy, pronájmy či další úkony spojené s danou nemovitostí máme postaráno. Invesvestovat v hotovosti nebo s vypůjčenými penězi ? I hypotéka v zahraničí je možnost, ale nese sebou jistá rizika.

Je to vhodná diverzifikace pro nás investory do nemovitostí ? Diverzifikace je pro investora velmi důležitá a všechno dávat do jednoho aktiva, jako jsou akcie či kryptoměny není úplně ideální. Kolik stojí investiční nemovitost v zahraničí ? Jak je to s regulacemi vlastnictví nemovitosti v zahraničí ? Vyplatí se investovat do nemovitostí v zahraničí ? Spoustu zajímavých informací o investování do nemovitostí v zahraničí si poslechněte v podcastu níže:

Zdroj: Investovani pro holky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *