Lego jako investice nebo pouhá hračka ?

Lego jako investice nebo pouhá hračka ? Je to kultovní značka, která má své místo nejenom v srdci dětí, ale také nás investorů. Lego už dávno není jen obyčejnou hračkou, ale s rostoucí nabídkou produktů oslovuje čím dál více dospělejší publikum. Sety, které lego nabízí jsou inspirováné silnými značkami nejenom ze světa filmů, ale snaží se také pokrýt různé okruhy zájmů lidí, kteří doposud s legem nemělil žádnou zkoušenost. Investorsky je lego i dobrou diverzifikací pro investory, než pouze investovat do tradičních aktiv jakými jsou akcie. Zajímavé weby a youtube podcasty na lego témata najdete rovněž zde.

Jak tedy investovat do lega ? Na jaké sety se zaměřit ? Investoři očekávají zhodnocení. Toto zhodnocení však není automatické pro každý lego set, a proto je třeba pečlivě vybírat. Zhodnocení může být i v řádu desítek procent ročně. My investoři si tedy musíme nejdříve provést nějaký průzkum než si lego na investici zakoupíme. Investorsky oblíbené jsou například Star Wars sety nebo ruzné exluzivní sety inspirované vědou a technikou.

Lego jako investice nebo pouhá hračka ? V České republice máme také fabriku na výrobu lega a to v Kladně 🙂 Tento podcast Vám nabídne další klíčové informace, jak investovat do lega a na co si dávat pozor.

Zdroj: Investicni klub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *