Investice do herního průmyslu ?

Investice do herního průmyslu ? Herní průmysl se stal jedním z nejrychleji rostoucích a nejvíce inovativních sektorů moderního zábavního odvětví. V dnešní době generuje herní průmysl větší výdělky než filmový a hudbení průmysl dohromady. O hry se zajímá čím dál větší počet lidí všech věkových kategorií. Hrát můžeme na mobilním telefonu, konzoli, počítači, tabletu, možnosti jsou téměř neomezené. Hry již nejsou pouze vázané na konkrétní hardwarové zařízení, ale hrát můžeme i prostřednictvím cloudu. Vývoj v této oblastí nabírá na síle a prostupuje do oblasti blockchainu, kryptoměn, virtuální reality, Webu 3.0 a Metaversu.

Jaké investiční příležitosti herní průmysl nabízí ?

Tak jako každé odvětví, i herní průmysl nabízí příležitosti, jak do něj investovat. Většina technologických inovací se masově rozšiřuje především formou zábavy. Nastupující éra Webu 3 a Metaversu může být výrazně podpořena právě herním odvětvím. Ať už se podíváme na společnosti jako Apple, Google či Meta, tak každá z nich pracuje na zařízeních, které Web 3 a Metaverse výrazně zpřístupní široké veřejnosti. Stále více slyšíme o hrách běžícich na blockchainu, kde můžeme své herní úspěchy zpeněžovat. Tento koncept hraní je označován jako Play-to-Earn (P2E) a vychází z myšlenky, že hráči jsou odměňováni za svůj čas a úsilí věnované hraní. Tento model se stal populárním díky technologii blockchain a kryptoměnám, které umožňují transparentně sledovat a zabezpečit vlastnictví digitálních aktiv v rámci her.

Jak investovat do herního průmyslu ?

Do herního průmyslu můžeme investovat mnoha způsoby. Ať už nákupem tradičních akcií herních společností, jako je Electronic Art, TakeTwo, Activison Blizzard nebo nákupem akcie konzolových gigantů, jako jsou Sony a Microsoft. Investovat můžeme také více bezpečnější a diverzifikovanější formou a to nákupem ETF zaměřených na videohry a eSport. Další možnost spočívá v investování do Play-to-Earn her, které využívají blockchain a kryptoměny a mohou výrazně podpořit technologie Webu 3 a Metaverse. Tyto hry jsou však mnohem více rizikovější a vyžadují hloubkovou analýzu daného herního projektu. Proklepnout si nejenom zakladatelé herního projektu, ale také takzvanou tokenomiku, je nezbytnou nutností. Investor si tedy musí ověřit, že se nejedná opravdu o podvod a také porovnat projekt s jinými úspěšnými projekty.

Vzdělání je prostě nutností u jakékoli investice a pokud chcete začít s investováním do Play-to-Earn herních projektů, tak to zde platí dvojnásob. Pěkný přehledný report o blockchainových hrách vydává webový portál Cointelegraph a jeden z poslednicíh reportu najdete pod tímto odkazem.

Říká se, že člověk by měl v prvním případě investovat do toho, čemu rozumí. Investovat do herního průmyslu muže být zajímavou diverzifikací investičního portfolia každého „herního“ investora.

Investice do herního průmyslu ? Jakým problémům je herní blockchainový průmysl vystaven ? Kdy můžeme očekávat další výrazný růst herního blockchainového průmyslu ? Kdo může nastartovat další bull run v herním průmyslu ? Více informací na téma investičních příležitostí v herním blockchainovém průmyslu si poslechněte ve videu níže.


Zdroj: EllioTrades

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *