Bitcoin a jeho bezpečné uchování !

Bitcoin a jeho bezpečné uchování ! Satoshi nám dal Bitcoin a Slush nám dal možnost si Bitcoin bezpečně uchovávat prostřednictvím kryptoměnové hardwarové peneženky Trezor. Bitcoin a kryptoměny obecně stále budí kontroverze nejenom ve světě financí a investic, ale také ve světě technologií. Bezpečné uchování Bitcoinu či jiných kryptoměn je jedním z faktorů pro jejich širší přijetí ve veřejném prostoru. A právě bezpečným uchováním kryptoměn se zabývá společnost SatoshiLabs. Tvůrce první hardwarové kryptoměnové peněženky Trezor, za kterou stojí Marek Palantinus (Slush) a Pavol Rusnák (Stick).

Je lepší kryptoměnová peněženka Ledger nebo Trezor ?

Na trhu existují dva velcí hráči v oblasti hardwarových kryptoměnových peneženek. Peněženka Trezor je českým produktem uvedeným na trh v roce 2014 společnosti SatoshiLabs. Jeho primární zaměření bylo na bezpečné uchování Bitcoinu, které se postupně rozšířilo o další větší kryptoměnové projekty. Naopak Ledger byl založen ve Francii a je populární volbou především díky velmi širokému spektru podporovaných kryptoměn. Rozhodnutí mezi Trezorem a Ledgerem, jakožto hardwarovými peněženkami, závisí na individuálních kryptoměnových požadavcích každého uživatele či investora a jejich bezpečné uchování. Říci tedy, zda je lepší Trezor nebo Ledger, obecně nelze. Je dobré si především ověřit, že konkrétní hardwarová kryptoměnová peneženka umožňuje uchovávat kryptoměny, které již máte zakoupeny nebo teprve plánujete zakoupit. Každopádně tyto hardwarové peněženky jsou zatím tím nejbezpečnějším místem pro jejich uchování.

Jakým rizikům může BITCOIN čelit v budoucnu ?

Rizik spojených s Bitcoinem či jinými kryptoměnami existuje mnoho. Jedním z výrazně rezonujícím rizikem v kryptoměnovém průmyslu z poslední doby je riziko regulační. Návrhy jako úplný zákaz kryptoměn nebo jejich výrazného zdanění mohou s kryptoměnami výrazně „zamávat“. Dále to může být technologické riziko či riziko tržní. A právě riziko tržní může představovat velký problém v budoucnu, pokud by někdo držel opravdu velké množství Bitcoinů, se kterým by mohl výrazně manipulovat v neprospěch kryptoměnového průmyslu a ovlivňovat jeho tržní cenu.

Bitcoin a jeho bezpečné uchování ! Hrozí Bitcoinu nějaké reálné nebezpečí ? Dá se prolomit “hacknout” Trezor ? Jak vznikla krypto peněženka Trezor ? Bitcoin, kryptoměny, krypto-peněženka Trezor a další související témata si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: Vojta Žižka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *