Jak se investičně připravit na rok 2023

Jak se investičně připravit na rok 2023. Letošní rok je pro investory ve znamení červené barvy. Na trzích teče krev, výhled ekonomiky obsahuje spoustu otázníků a nálada spotřebitelů je mizerná. Jak se tedy investičně připravit na rok 2023 ? Možností je mnoho, ale důležité je mít kapital dostupný a připravený na investování. Jestli příjdou další propady v roce 2023 nevíme, ale když příjdou a nemáme kapitál, to je pro investora velmi znepokojující situace. Přehled Vašeho domácího rozpočtu napoví, jak na tom jste a kolik si můžete dovolit investovat. Co dělat, když máme mnoho výdajů a na investování moc peněz nezbývá ? Nejrychlejší možností je ořezat zbytné výdaje, ať už na zábavu, koníčky či zvážit, jak snížit některý z výdajů, například tarif na mobilní telefon. Prodat věci, které již nepoužíváme a získat tak nějaký kapital nejenom na investicem je další možnost, jak přijít k penězům.

Dále je vhodné si vytvářet finanční rezervy, které Vám mohou pomoci v ekonomicky zlých časech tak, aby Váš domácí rozpočet netrpěl a peníze na investování byly vždy k dispozici. Akcie a další finanční aktiva krvací a to je moment zajímavých investičních příležitostí, nicméně musíme mít na ně připravený kapitál.

Jak se investičně připravit na rok 2023. Každý investor musí mít kontrolu nad svými penězi. Finanční gramotnost a přehled Vašeho domácí rozpočtu je klíčová. Více informací najdete ve videu níže:

Zdroj: Investiční klub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *