Investování dětem jednoduše ?

Investování dětem jednoduše

Investování dětem jednoduše ? Každý rodič se chce o své děti postarat a zajistit jim dobrou budoucnost včetně té finanční. Vytvořit dětem finanční základ pro vstup do života nemusí být rozhodně tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Na trhu najdeme mnoho finančních produktů, ale ne každý z nich může být výhodný. Avšak existuji i takové takové produkty, které mohou pomoci dětem finanční budoucnost do určité míry zajistit. Jedním z nejrozumnějších způsobů, jak se postarat o naše potomky, je začít dětem investovat.

Jak s investováním pro děti jednoduše začít ?

Dobám, kdy rodiče svým dětem spořily takzvaně do slamníku, již odzvonilo. Peníze rychle ztrácí na své hodnotě a držet je pod polštářem nebo jen tak na bankovním účtu není rozhodně efektivní. Produkty jako stavební spoření, terminované účty či doplňkové penzijní spoření smysl nedávají z důvodu velmi nízkého zhodnocení, které nepokryje ani inflaci. Rodiče, kteří chtějí otevřít svým dětem dveře k finančnímu světu a zároveň pro ně vytvořit solidní finanční základy, musí podniknout klíčový krok a začít investovat. Investování pomáhá budovat nejenom finanční gramotnost, ale také budoucí finanční stabilitu našich dětí.

Nejdříve si však musíme odpovědět na otázku, zda chci mít jako rodič peníze pod svou kontrolu nebo zda dítě může se svým penězi nákládat od určitého věku. Potom se zaměříme na výběr vhodného finančního produktu. Na trhu najdeme jak aktivně spravované podílové fondy, tak pasivně spravované ETF fondy. Rozdíl mezi nimi je zásadní a to především z pohledu poplatků. Tyto poplatky mají významný vliv na celkové zhodnocení, a proto se raději podílovým fondům vyhnout a zaměřit se na ETF fondy. Vše podstatné o ETF fondech včetně informace, jak je nakoupit, najdete pod tímto odkazem.

Co může investování do ETF fondů našim dětem přinést ?

ETF fondy jsou burzovně obchodované fondy, podobně jako akcie. Jejich popularita nabírá na síle, a díky nízkým poplatkům si je oblíbili i zkušení investoři. Správu těchto ETF fondů máme plně ve svých rukou a existují i brokeři, diky kterým můžeme ETF nakupovat pravidelně a to téměř na jeden klik. Na výběr máme z mnoha ETF fondů a jejich rozsah je opravdu široký. Poskytují nám solidní diverzifikaci a snižují riziko během investování. Kromě samotného zhodnocení finančních prostředků, investování přínáší vzdělání v oblasti investic, pochopení finanční gramotnosti a odpoutání se od závislosti na státu. A to nejenom ve prospěch dětí, ale i rodičů, kteří se tak mohou finančně zajistit třeba na stáří.

Investovat dětem dává smysl a zároveň pomáhá budovat finanční gramotnost.

Investování dětem jednoduše ? Jakým finančním produktům se vyhýbat ? Ja je to s poplatky a podmínkami u finančních produktů na trhu ? Jak se liší spoření od investování ? Jaký ETF fond vybrat ? Více zajímavých informací si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: Investiční brambora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *