Investiční portfolio pro rok 2024

Investicni portfolio pro rok 2024

Investiční portfolio pro rok 2024. Minulý rok nabídl spanilou jízdu všem investorům, a to i přesto, že výhledy na rok 2023 se nesly v negativním duchu strašáka jménem recese. Přetrvávající geopolitické napětí mělo na trhy slabý vliv a akciový trh udělal velmi solidní zhodnocení. Vlna umělé inteligence (AI) roztočila kola investorů na plné obrátky, a ten, kdo si vsadil třeba na Nvidii, sklidil úžasné zhodnocení svého investičního portfolia. Avšak tady máme nový rok 2024 a zatím všechny problémy zažehnány rozhodně nejsou. Americká ekonomika vypada zatím stabilně a nezaměstnanost nevykazuje žádné obří nárůsty. Co nám rok 2024 přinese, na to si musíme ještě počkat. Nicméně nebude na škodu se již nyní porozhĺédnout po investičních příležitostech, které s novým rokem příjdou.

Co čekat v novém roce 2024 ?

V novém roce se dle ekonomů a analytiká očekává řada změn ve vývoji světových ekonomik. Podle některých bude pokračující zpomalení ekonomického růstu, které se projeví ve většině velkých ekonomik. Tento trend pravděpodobně způsobí udržení vyšších úrokových sazeb, které začínají výrazněji ovlivňovat globální ekonomiky. V Evropě se předpokládá relativně nevýrazný růst, ale může se objevit několik náznaků zlepšení, zejména v České republice, kde se očekává mírný růst HDP. Amerika na tom bude zřejmě ekonomicky lépe než Evropa. Zatím nevidíme žadné masivní nesplácení úvěrů, a to jak u firem, tak i spotrebitelů. Asie může být zajímavou příležitostí, a proto je dobré mít v hledáčku země jako například Indonesie, Vietnam, případně Indie. Volatilita a nejistota budou pravděpodobně dominovat kvůli změnám ve vývoji měnových politik a možným dopadům geopolitických a politických událostí, jako jsou například americké prezidentské volby.

Z hlediska investic a finančních trhů se rok 2024 jeví jako rok, ve kterém dojde k obratu ve vývoji úrokových sazeb. Tento obrat by mohl významně ovlivnit investiční strategie a rozhodování, kam investovat peníze. Akciové trhy nabídnou zajímavé příležitosti, především mimo Evropu a investoři by měli pečlivě sledovat vývoj v oblasti umělé inteligence. Vývoj na kryptoměnových trzích může projít zajímavou a možná i bouřlivou volatilitou z důvodu (ne)schválení Bitcoinového ETF. Malé společnosti označované jako Small-caps by mohly nabídnout zajímávé příležitosti, za předpokladu, že by došlo ke snižování úrokových sazeb. Celkově se rok 2024 jeví jako rok plný nejistot, ale také zajímavých investičních příležitostí, což vyžaduje ostražitost a adaptabilitu investorů.

Jak ochranit investiční portfolio v roce 2024 ?

V současném investičním prostředí dluhopisy nabývají na významu odlišného od toho, co bylo běžné v minulosti. Investoři nyní upřednostňují korporátní dluhopisy, zejména ty bezpečnější, jako klíčovou součást diverzifikovaného portfolia. Důležitým aspektem je širší diverzifikace do různých typů korporátních dluhopisů. Nicméně, při výběru musíme zvážit rizikový profil jednotlivých dluhopisů. Tato strategie umožňuje investorům lépe navigovat v proměnlivém ekonomickém prostředí a zároveň snižuje riziko. Diverzifikace tedy může ochránit porftolio, avšak investor musí pečlivě analyzovat a vybírat vhodná aktiva.

Zároveň se zvyšuje poptávka centrálních bank po zlatu, což naznačuje, že i zlato může být rozumnou součástí investičního portfolia. Zlato tradičně slouží jako bezpečný přístav v dobách nejistoty a jeho rostoucí poptávka od centrálních bank poukazuje na jeho stále významnější roli. Geopolitické hrozby, které na globální scéně přetrvávají, spolu s narůstajícím rizikem recese, dále podtrhují význam diverzifikace a začleňování tradičních ochranných aktiv, jako je zlato, do investičních strategií. Více o investičních strategiích do inflační doby si přečtěte v tomto článku.

Každý investor má za úkol chránit své investiční portfolio, což bude nutností i v roce 2024.

Investiční portfolio pro rok 2024. Jak moc ovlivní americké volby akciový trh ? Bude Evropa růst v roce 2024 ? Co čeká auto-průmysl v Evropě ? Jakou roli bude hrát Čína ? Jak na tom bude euro a dolar ? Co by mělo být ve vítězném portfoliu ? Co můžeme očekávat od zlata v roce 2024 ? Mnoho dalších zajímavých investičních narativů pro rok 2024 najdete ve videu níže:


Zdroj: Investiční web

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *