Hokejové kartičky jako investice ?

Hokejové kartičky jako investice ? Když si vzpomenu na své dětství, tak sběratelství byla oblíbená kratochvíle, která nebrala konce. Sbírálo se všechno a člověk to dělal pro radost. Známky, pohlednice, pivní tácky, angličáky nebo samolepky, prostě možností bylo spoustu, co začít sbírat. Nešlo o nějaké zhodnocení, ale vytvořit si prostě solidní sbírku, se kterou se budu moci pochlubit kamarádům. A jedním z oblíbených sběratelských předmětů byly sběratelské sportovní kartičky a to především ty hokejové. V tomto článku se podíváme na svět hokejových kartiček a zjistíme, proč se staly atraktivním sběratelským, ale i investičním artiklem.

Jaká je historie hokejových kartiček ?

Historie hokejových kartiček sahá až do počátků hokeje jako sportu. První hokejové kartičky byly vydány v roce 1910 společností Imperial Tobacco v Kanadě. Tyto kartičky byly součástí balíčků cigaret a obsahovaly fotografie a statistiky kanadských hokejistů. V roce 1933 se pak objevila slavná Goudey Gum Company, která vydala sérii „World Wide Gum Ice Kings“ kartiček, které patří mezi velmi žádané kartičky dnešní doby. Po druhé světové válce se hokejové kartičky staly ještě více populárnějšími. Společnosti Topps a Parkhurst začaly vydávat hokejové kartičky a to již s hráči z NHL (National Hockey League). V 70. letech pak vstoupila na scénu kanadská společnost O-Pee-Chee, která začala vydávat hokejové kartičky se svým odlišným designem a nabídla nově i kartičky s hokejovými nováčky, což znamenalo, že mladí hráči NHL se objevili na kartičkách poprvé.

Od té doby se svět hokejových kartiček výrazně rozšířil. Společnosti jako Panini, Upper Deck a další začaly vydávat kvalitní kartičky s různými designy, včetně kartiček s autogramy a částmi dresů hráčů. Sběratelé a fanoušci se mohou těšit na nové série každý rok, které zobrazují současné hvězdy a mladé talenty NHL.

Jak investovat do hokejových kartiček ?

Investice do hokejových kartiček vyžaduje určité vědomosti a znalosti z hokejového světa. Jakékoli alternativní investice, kam spadají také hokejové kartičky, nutí investory se dále vzdělávat, aby se investice opravdu zhodnotila. Velkým investičním lákadlem bývají balíčky a celé boxy, které mohou obsahovat cennější kartičky, podepsané karty, memorabilia karty nebo karty hokejových nováčku. Určitý prostor pro zajímavé zhodnocení mohou nabídnout právě karty hokejových nováčků, a to především ty z jejich první sezóny v NHL, za předpokladu, že se z nováčka stane významný hokejový hráč. Když už chcete investovat do hokejových kartiček, tak je určitě důležité se zaměřit na ohodnocení (grade) kartiček.

Dvě největší společnosti, které ohodnocení provádí, jsou PSA (Professional Sports Authenticator) a Beckett Grading Services (BGS). Jakékoli poškození, byť i drobné, rapidně sráží hodnocení a tím pádem i cenu kartičky. Proto vzácné či exkluzivní kartičky za vyšší tisíce či desetitisíce korun by měly toto ohodnocení určitě mít. Pro dlouhodobého investora může dávat smysl zakoupení celého boxu, ideláně limitovaného boxu, ten prostě nerozbalit a jen ho držet klidně deset či dvacet let. Zajímavé informace na téma investování do sběratelských předmětů najdete pod tímto odkazem.

Hokejové kartičky jsou návratem do sběratelské minulosti, ale určitě stojí za pozornost jako zajímavá alternativní investice.

Hokejové kartičky jako investice ? Jak začít sbírat hokejové kartičky ? Na co si dát při investování do hokejových kartiček pozor ? Jak je to s ohodnocením hokejových kartiček ? Jaké hokejové kartičky jsou investičně zajímavé ? Jaké údálosti ovlivňují cenu hokejových kartiček ? Co jsou to memorabilia hokejové karty ? Více o hokejových sběratelských kartičkách si poslechněte v investičním podcastu níže:


Zdroj: Finance.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *