Pád cen nemovitostí nastane !

Pád cen nemovitostí nastane ! Českou ekonomiku stále svírá hrozba recese, což vytváří tlak také na cenu nemovitostí. Nemovitostní trh je cyklický, podobně jako ten akciový. Ekonomika ovlivňuje vše kolem nás a když se jí nedaří, tak se začne tato cykličnost projevovat. Nemovitostní trh a jeho trend se pohybuje na základě nabídky a poptávky. Aktuálně nabídka nemovitostí na trhu výrazně převyšuje poptávku a to tlačí ceny nemovitostí níže. Příjde nějaký další propad či pád cen nemovitostí ? Může se to stát a jednou z hlavních příčin může být růst nezaměstnanosti a s tím spojený nástup recese.

Hypoteční trh se dostává do silného útlumu a zájem o hypotéky rapidně poklesl. Výše úrokových sazeb rozhodně nenahrává zájemcům o vlastní bydlení. Další faktory ovlivňující nemovitostní trh jsou energetická krize, válka na Ukrajině a hrozící recese v USA. Akcie a další investiční aktiva prochází propadem stejně, jako nemovitostní trh. Na jaké lokality se soustředit ? Existují podvody na nemovitostech ? Je nyní vhodná doba na nákup nemovitosti ? A na co se aktuálně zaměřit u nákupu investiční nemovitosti ? Především na náklady spojené s bytem/domem a to konkrétně poplatek do SVJ (Společenství vlastníků jednotek), dále jak je daná nemovitost vytápěná a zdali je zateplená. Nezbytné je také si ověřit, kolik má SVJ naspořeno na případné opravy a rekonstrukce.

Pád cen nemovitostí nastane ! Otázkou stále zůstává, kdy to bude. Každý investor čeká na moment, kdy může cokoli nakoupit levněji a tato doba příchází. Více si poslechněte v nemovitostním podcastu níže:

Zdroj: Vojta Zizka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *