Jak investovat do komiksů ?

Jak investovat do komiksů. Kdo by neměl rád svět DC nebo Marvel ? Popularita těchto značek za poslední dekády narostla a superhrdinové nalákali do kin širokou základnu fanoušků všech věkových kategorií. Historie těchto značek sahá do třícátých let devatenáctého století, kdy obě značky vznikly v komiksovém průmyslu. Obě značky, Marvel a DC, získaly obrovskou popularitu díky svým komiksovým sériím a postavám. Tyto postavy se později staly předmětem filmových adaptací a televizních seriálů, což přispělo k jejich dalšímu rozšíření jako celosvětově známých značek a investice do komiksů začala být velmi žádaná. Sběratelské předměty a zájem o ně, kam spadají také komiksy, mají rostoucí trend a značky se předhánějí, jak tuto popularitu zpeněžit.

Může být komiks zajímavou alternativní investicí ?

Může to znít neobvykle, ale ve skutečnosti může být komiks zajímavou možností pro investory. Komiksy mají dlouhou historii a některé exempláře se vyvinuly ve velmi ceněné a vzácné kusy. Když je nějaký komiks spojen s populární postavou, příběhem nebo uměleckým stylem, jeho hodnota může rychle růst. Existují specializované aukční domy, obchody či online tržiště, které se specializují na nakup/prodej komiksů a tím se sběratelský trh dále rozšiřuje. Investice do komiksů však vyžaduje důkladné zkoumání trhu a znalosti potřebné k rozeznání komiksu vhodného k investici. Kritéria, která musí splňovat investiční komiks jsou například: omezený počet vydaných kusů, vysoké ohodnocení a ověření komiksu certifikovanou společností, první vydání komiksu s populární postavou apod. Jakákoli alternativní investice vyžaduje znalosti a vzdělání, aby člověk své peníze opravdu zhodnotil.

Investice do komiksu může přinést zhodnocení v řádu desítek, stovek či tisíců procent, ale pouze za předpokladu, že máte žádaný komiks, po kterém bude sběratelská poptávka i v budoucnu.

Diverzifikovat své investiční portfolio dává smysl a investice do komiksu jistě stojí za pozornost.

Jak investovat do komiksů. Co jsou to Bluechip komiksy ? Jak se ohodnocují komiksy ? Co je označováno termínem „Golden Age“ u komisků ? Na co si dávat pozor při investování do komiksů ? Více informací o investování do komiksů najdete v přiloženém videu níže:


Zdroj: Comic Books Investments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *