Vstupujeme do BITCOINOVÉHO supercyklu ?

Vstupujeme do BITCOINOVÉHO supercyklu ?

Vstupujeme do BITCOINOVÉHO supercyklu ? Supercyklus ve spojitosti s Bitcoinem není úplně nové téma. Je to pojem, který byl zmiňován již v předchozích bull-runech, které jsme na BTC pozorovali. Bitcoinový supercyklus si můžeme představit jako dlouhodobý vzestupný trend hodnoty Bitcoinu. Tento fenomén symbolizuje přechod Bitcoinu do fáze širokého přijetí mezi velkými finančními institucemi za podpory výrazné poptávky. Bitcoin se stává stále více uznávaným a legitimním investičním aktivem. Roste zájem investorů nejenom z Wall Street a očekává se také regulace, která podpoří jeho stabilní místo ve světě financí a investic.

Může být supercyklus podpořen schváleným Bitcoinovým ETF v kombinaci s nadcházejícím Halvingem ?

Bitcoinové ETF máme schváleno a tento nástroj nyní umožňuje investorům obchodovat s Bitcoinem, jako s akciemi na tradičních burzách. Jeho zavedení zjednodušuje investice do Bitcoinu pro širokou veřejnost a institucionální investory, což může vést k výraznému nárůstu poptávky a ceny Bitcoinu. Kombinaci mnoha faktorů by se mohl zesílit příliv nových investorů, kteří dříve váhali vstoupit přímo do kryptoměnového trhu.

Bitcoinový Halving je událost snižující odměnu za těžbu Bitcoinu na polovinu. Je to klíčový faktor ve světě Bitcoinu, probíhající ve čtyřletých cyklech. Předchozí Halvingy v letech 2012, 2016 a 2020 vedly k významnému nárůstu hodnoty Bitcoinu. Po každém Halvingu se Bitcoin stává vzácnějším, což zvyšuje jeho hodnotu. Další Halving v proběhne tento rok v dubnu. To může ve spojení s rostoucím zájmem a nově schváleným Bitcoinovým ETF vyvolat silný růst ceny a potenciálně napomoci vzniku supercyklu.

Začne Bitcoin více korelovat s akciovým trhem po schválení Bitcoinového ETF ?

Schválení Bitcoinového ETF představuje významný milník v historii kryptoměn. Tento krok znamená, že se Bitcoin stává přístupnějším pro širší spektrum investorů, včetně těch, kteří preferují tradiční investiční nástroje. S tímto milníkem však přichází i zvýšená pravděpodobnost, že Bitcoin začne více korelovat s akciovým trhem. Může tedy výrazněji podléhat náladám a trendům odehrávajících se na akciových trzích. K Bitcoinu již budou mít přístup i nějvětší správci fondů a peněz obecně, kteří pravděpodobně nebudou chtít tak vysokou volatilitu, kterou jsme na Bitcoinu mohli vidět v minulosti.

Zároveň se očekává, že s přibývajícími regulacemi a institucionálním zájmem se Bitcoin stane stabilnějším a jeho cenové výkyvy budou více odrážet tradiční tržní faktory. Tato změna může vést k tomu, že Bitcoin bude vnímán jako méně rizikový a více se začlení do portfolií investorů, jako možná diverzifikace. S tímto přechodem se Bitcoin již nemusí chovat jako izolované digitální aktivum, ale spíše jako plnohodnotná součást finančních trhů. Jestli z vás Bitcoin udělá boháče si můžete přečíst v tomto článku.

Zda vstupujeme do Bitcoinového supercyklu, teprve zjistíme na základě přílivu kapitálu do nově schválených Bitcoinových ETF.

Vstupujeme do BITCOINOVÉHO supercyklu ? Jaká je šance, že Bitcoinový supercyklus zažijeme ? Co znamená schválení Bitcoinového ETF pro jeho další vývoj ? Může se Bitcoinu dařit v negativním geopolitickém prostředí ? Více informací okolo Bitcoinového šílenství si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: Kitco News

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *