Investovat do Pokémon karet ?

Investovat do Pokémon karet ? Téměř každý z nás něco v dětství sbíral, ať už sportovní kartičky, známky nebo třeba pivní tácky. Sběratelský trh nabízí zajímavé investiční příležitosti a možná máme z dětství něco, po čem sběratele prahnou. Jednou z takových věci mohou být například Pokémon karty. O Pokémon kartičkách slýcháme často i v investorských kruzích, kde si našly své místo. Alternativní investice, do kterých můžeme zařadit i Pokémon karty, nabírají na populárnosti, tak si pojďme o nich říci více.

Kdy nakupovat sběratelské Pokémon karty ?

Nejlepší čas na nákup sběratelských Pokémon karet závisí na různých faktorech. Pokud však chceme jako investoři zhodnotit investici do Pokémon karet, tak máme dvě možnosti. První z nich je, že vyčkáme na stabilizování ceny Pokémon karet na trhu po jejich vydání, případně nakoupíme při nějakých výrazných slevových akcích. Druhou možností je, že nakoupíme Pokémon karty v rozmezí tří až čtyř let, kdy konkrétní Pokémon karty nabízí už jen omezené množství obchodů, a že se již neočekává dotisk (reprint) těchto karet. Informace od možných dotiscích můžeme dohledat na internetu nebo Youtube kanálech. Nikdy však nezapomínejte, že vzdělání hraje v investicích absolutně zásadní roli a je jedno, jestli investujete do akcií, Pokémon karet nebo třeba investiční whisky. Další informace o investici do Pokémon kartiček najdete na tomto odkazu.

Jak rozpoznat falešné Pokémon karty ?

Zkušený sběratel rozpozná padělek kartičky většinou na první pohled. Rozpoznání falešných Pokémon karet zahrnuje pečlivou kontrolu vizuální kvality (tisk, barvy, logo), textu (pravopis, popis), obrazového materiálu (obrázek, efekty kartičky), dále velikosti a rohů. Porovnání s originálem je pak určitě jednou z idealních forem ověřování včetně kontroly sériových čísel kartičky. Nákup Pokémon karet od důvěryhodných zdrojů je jedním z velmi důležitých aspektů při nákupu. Dále pak využití expertního názoru ze strany zkušených sběratelů nebo specializovaných online komunit, pokud si opravdu nejsme jisti pravostí.

Alternativní investice nabízejí zajímavou diverzifikaci našeho investičního portfolia a investovat do Pokémon karet je na zvážení každého investora.

Investovat do Pokémon karet ? Jak rozpoznat, kdy již nebudou dotisky (reprinty) konkrétních Pokémon karet ? Jak se starat o sběratelské Pokémon karty ? Jaké Pokémon karty mají vysokou hodnotu ? Jaké faktory ovlivňují cenu kartiček ? Poslechněte si více v podcastu na téma Pokémonů a jak do nich investovat:

Zdroj: Finance.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *