Investování pro drobného investora

Investování pro drobného investora. Dnešní doba je plná investičních příležitostí. Drobný investor má přístup na různé trhy po celém světě a defacto si stačí jen vybrat. Není pravdou, že finanční trhy jsou vyhrazeny pouze těm majetnějším, takže i drobný investor na nich může začít investovat. Investování do akcií se nestává jen způsobem zhodnocení financí, ale také možností aktivního zapojení se do světa ekonomiky. Bez ohledu na to, zda jste začátečníkem v investování nebo hledáte způsob, jak rozšířit své investiční portfolio, investice do akcií mohou být zajímavou a výnosnou cestou k dosažení vašich finančních cílů.

Jak dosáhnout dlouhodobého investičního úspěchu ?

Investor, který by rád dosáhl dlouhodobého úspěchu při investování do jednotlivých akcií, by se měl orientovat v investičních pojmech, sledovat finanční trhy a související ekonomické ukazatele, analyzovat společnosti a především se pravidelně se vzdělávat v oblasti investování. Jeden z důležitých pojmů, který by měl každý investor znát je férová hodnota. Férová hodnota akcie (fair value) je odhadovaná hodnota akcie, která by měla odrážet reálnou hodnotu společnosti a měla by být založena na fundamentální analýze a dalších finančních údajích konkrétní společnosti. Jednoduše nám tato hodnota říká, zda je akcie podhodnocená nebo nadhodnocená. A jako investor chceme ideálně nakupovat akcie výrazně pod svou férovou hodnotou, tedy výrazně podhodnocenou.

Proč je investiční strategie důležitá pro každého drobného investora ?

Investiční strategie je důležitá, protože pomáhá investorům stanovit si finanční cíle a časový horizont, které hrají zásadní roli při investování. Dále určit, jak a kam investovat a eliminovat možná investiční rizika. Pomáhá nám rovněž ovládat emoce během investování a může napomoci maximalizovat výnosy při daném riziku. Investiční strategie je tedy do jisté míry takové „plánování“, týkající se kroků a rozhodnutí, které investor udělá, aby dosáhl svých finančních cílů. Pokud vás zajímá investiční strategie v době vysoké inflace, tak si o tomto tématu poslechněte více v tomto podcastu.

Investování se postupem času stane určitou nutností pro každého z nás, pokud se nechceme spoléhat pouze na stát v důchodovém věku.

Investování pro drobného investora. Jak efektivně investovat ? Jaký vliv má férová hodnota akcie na naše zhodnocení ? Jaké investiční strategii používá Warren Buffett ? Zajímavé shrnutí tématu investování pro drobného investora si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: Jindřich Pokora – Rozumný investor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *