Jaké jsou medvědí a býčí argumenty ?

Jaké jsou medvědí a býčí argumenty ? Leden bývá tradičně měsícem ohlednutí se za rokem minulým a přípravou na měsíce nadcházející. Je těžké předpovědět, jaký bude rok 2023 z pohledu investování, protože trh se mění v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou ekonomické ukazatele, politická situace, pandemie a další, ale příprava je prostě nutná. Pokud to myslíme s investováním vážně, tak bychom se měli tématy ovlivňujícími investování, jednoduše zabývat.

Na finančních trzích nám probíhá boj mezi mědvědy a býky. Zatím medvědi odráží útoky býků, kteří se probudili po zveřejnění výsledků americké inflace. Další vývoj finančních trhů bude pod taktovkou výsledků hospodaření společností, který již započal bankovním sektorem a očekávaného zasedání FEDu (americké centrální banky). Zajímavým impulzem může být rovněž otevírání čínské ekonomiky, pohyby na americkém dolaru, stav likvidity na trzích a realný start kvantitativního uvolňování. Kvantitativní uvolňování je monetární politika, kterou centrální banka uvolňuje peníze do ekonomiky tím, že kupuje vládní dluhopisy nebo jiná aktiva. Tím se snižuje úroková míra a zvyšuje se množství peněz v ekonomice, což by mělo podpořit růst a zaměstnanost. Kvantitativní uvolňování se často používá v dobách ekonomické recese nebo deflace, kdy tradiční monetární politika již není účinná.

Jaké jsou medvědí a býčí argumenty ? Co je to dedolarizace ? Co nám říká Sell Side indikátor ? Jak vidí výhled finančních trhů přední stratégové z Wall Street ? Dluhopisy, akcie, kryptoměny a široký investiční vhled Petra Novotného z Investičního webu, najdete ve videu níže:


Zdroj: Investicni web

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *