Má pravdu FED nebo TRH ?

Má pravdu FED nebo TRH ? V minulém týdnu rostly nejenom akcie, ale výrazně trendovaly také kryptoměny. Bitcoin určuje trend celého kryptoměnového světa, avšak hlavním trendo-tvořičem je index S&P 500 (zahrnující pětset největších společností v USA) a jeho závislost na ekonomických ukazatelích. Úrokové sazby, inflace, stav nezaměstnanosti, tyto a další ekonomické ukazatele ovlivňují směr, kterým se finanční trhy včetně kryptoměn vydají.

Klesající inflace v USA se dostala na hodnotu 6,5%, tedy alespoň za poslední měsíc a to trh přivítal s otevřenou náručí. Naopak dolarový index (DXY) rapidně poklesl. Co tedy očekávat od FEDu ? To, že akciový trh roste, nepomáhá FEDu a jeho boji s inflací. Také nezaměstnanost se stále velmi dobře drží a lidé dále útrácejí. Tyto skutečnosti FED dostávájí do situace, kdy bude muset jednat. Má dvě možnosti a to, že buď bude doufat, že dosavadní kroky, které provedl, budou dostatečné nebo dá trhu jasně najevo, že boj s inflací musí i nadále probíhat. Inflace má vliv na americký státní dluh a vysoké úroky budou problémem nejenom pro stát, ale také pro obyvatelé a firmy, splácející své závazky. Dlouhodobě vysoká inflace a a vysoké úrokové sazby, mohou přinést nepříznivý ekonomický dopad a to si FED velmi dobře uvědomuje.

Má pravdu FED nebo TRH ? Viděli jsme již akciové a kryptoměnové dno ? Bude trh už jenom růst ? Více si poslechněte ve videu níže.


Zdroj: Trader 2.0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *