Investiční příležitost jménem supravodič ?

Investiční příležitost jménem supravodič ? Investiční svět je plný příležitostí. Věda posouvá naše technologie stále rychleji kupředu a společnosti v této oblasti investují miliardy dolarů do dalšího rozvoje a výzkumu. Jedním z potenciálně průlomových objevů jsou supravodiče. Supravodiče dovedou technologické inovace posouvat násobně rychleji než tomu bylo v minulosti. Pojďme se tedy ponořit do světa supravodičů a investičního potenciálu, který nabízejí.

Co je supravodič a jak funguje ?

Jedná se o materiály, které při ochlazení pod určitou teplotu (kritickou teplotu) ztrácejí odpor. To znamená, že elektrický proud může proudit supravodičem bez ztráty energie. Supravodiče mají řadu výhod oproti klasickým vodičů například vyšší účinnost, nižší ztráty výkonu nebo možnost pracovat na vyšších frekvencích. Tyto výhody činí supravodiče potenciálně velmi cennou investicí, díky které by mohly být použity v široké spektru sektorů jako energetika, telekomunikace, zdravotnictví, IT či v průmyslu. V posledních letech došlo v oblasti supravodičů k řadě významných pokroků. Jedním z nich byl objev supravodiče fungujícího při pokojové teplotě a tlaku, který však doposud nebyl replikován a potvrzen jinými vědeckými institucemi. Vědci rovněž vyvinuli nové materiály s vyšší kritickou teplotou a zlepšili tak vlastnosti již existujících supravodičů.

Tyto pokroky nás přibližují k tomu, aby se supravodiče staly komerčně více využitelnými. Pokud se to podaří, bude to mít revoluční dopad na řadu technologií včetně vysoce výkonných počítačů pro umělou inteligenci, jakým jsou například kvantové počítače. Více o investici do kvantových počítačů si můžete přečíst pod tímto odkazem.

Nabízí supravodiče investiční příležitost ?

Vývoj supravodičů je stále v počáteční fázi, ale má velký potenciál přetvořit a inovovat řadu odvětví. Supravodiče mohou vylepšit a výrazně prodloužit výdrž baterií v naší elektronice, přístrojích a elektromobilech. Určitě každý z nás znamé teplo, které dovede vyprodukovat náš mobilní telefon, což znamená rychlejší vybití našeho přístroje. A toto právě supravodiče mohou pomoci vyřešit. Stále častěji se také mluví o masivním využití v dopravě, především vysokorychlostních vlacích. To může vést k velkým investičním příležitostem nejenom pro společnosti, které se zabývají vývojem a výrobou supravodičů. Jednou ze společností působící v tomto oboru je American Superconductors Corporation, obchodující se pod tickerem AMSC. Je potřeba však zmínit, že trh se supravodiči je stále poměrně mladý, nejistý a rizikový. Nicméně dává smysl tento obor sledovat, analyzovat a hledat investiční příležitosti, které může nabízet.

Jako investoři hledáme nové oblasti s investičním potenciálem a supravodiče mohou být zajímavou inspirací k hlubší analýze.

Investiční příležitost jménem supravodič ? Jaké inovace supravodiče přinášejí ? Jaké jsou nejnovější objevy na poli supravodičů ? Jak probíhá vývoj a výzkum supravodičů ? Proč se investoři na oblast supravodičů zaměřují ? Více informací o supravodičích si poslechněte ve videích níže (české titulky k dispozici):


Zdroj: Wall Street Journal


Zdroj: The University of Rochester

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *