Čeká zlato jízda nahoru ?

Čeká zlato jízda nahoru ?

Čeká zlato jízda nahoru ? Lidé vždy považovali zlato za symbol moci, stability a bohatsví. Od dob vlády Egypta až po moderní finanční svět si zlato stále zachovává svůj respekt nejenom u centrálních bank, ale také nás investorů. Když ekonomika vykazuje známky oslabení nebo sílí geopolitické konflikty, tak se zájem o zlato probouzí a dává o sobě vědět. Aktuálně obchází ekonomiku strach z recese a inflace, držící se na zvýšených hodnotách, způsobuje nejistotu nejen na finančních trzích. Zaměřme se tedy na zlato a rozeberme si charakteristiky dalšího potenciální růstu.

V jakých cyklech se zlato pohybuje ?

Slovo cyklus je něco, co by si měl každý investor zapamatovat. Cykly řídí vše, ať už to jsou zákonitosti přírody nebo vývoj různých investičních aktiv na trzích. Investor by se tedy měl zaměřit na cykličnost konkrétního investičního aktiva a pochopit jeho zákonitosti. Dle některých se zlato pohybuje v osmi a deseti letých cyklech, které jsou dále děleny do několika fází. V průběhu cyklu dochází k dosažení nejnižší hodnoty ceny zlata a následného zasažení nejvyšší hodnoty ceny zlata. Detailní pohled na cyklus může napovědět konkrétní fázi cyklu, kterou může být například akumulace. Jednoduše, nákupy zlata velkými hráči v bankovní sektoru, kteří mohou nakopnout jízdu zlata směrem nahoru. Vzdělání je alfou a omegou každého investora, a proto je třeba se stále vzdělávat a učit se chápat, proč jsou ceny investičních aktiv tam, kde jsou.

Čeká zlato další jízda nahoru v podobně výrazného růstu ?

Je velmi náročné a do určité míry i nemožné predikovat vývoj zlata. Přesto zlato disponuje dlouho histori, a tudíž můžeme vidět, jak se zlato chovalo při určitých geopolitických či ekonomických událostech v minulosti. Existují také způsoby, které nám mohou napovědět, co se na trhu se zlatem děje. Jedním z těchto způsobů je sledování velkých a významných hráčů (označovaných často jako Insiders), kteří působí na poli bankovního sektoru a jejich nákupy či akumulace zlata. Hromadění a velké nákupy zlata něco signalizují a prostřednictvím komoditní burzy Comex můžeme tyto pohyby sledovat. Za poslední roky výrazně nakupovaly zlato centrální banky a v posledních měsících se přidávají i velké banky a komerční obchodníci. Tato akumulace může znamenat určité zajištění, a to nejenom proti nepříznivým ekomickým podmínkám, což může být indikátorem potenciálního růstu ceny zlata.

Mít zlato ve svém investičním portfoliu dává smysl, zvláště v této ekonomicky a geopoliticky napjaté době.

Čeká zlato jízda nahoru ? Co se bude dít na trhu se zlatem ? Pomahá inflace růstu zlata ? Kdo jsou to „raptoři“ ? Jak obsluha státního dluhu ovlivňuje vývoj na zlatě ? Podcast na téma zlato a jeho dalšího možného vývojového scénáře si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: Investicni web

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *