Jak investovat do komodit ?

Investování do komodit patří mezi zajímavé možnosti, jak diverzifikovat investiční portfolio každého investora. Komodity reprezentují suroviny jako drahé kovy (zlato, stříbro), ropa, zemní plyn atd., které umožnují investorům rozložit riziko investování a to především v situacích, kdy na finančních trzích panuje nejistota a strach. Komodity mohou být také dobrým zajištěním proti inflaci, protože jejich ceny často rostou, když hodnota peněz klesá.

Jak se chovají komodity v negativním cyklu trhu ?

Negativní cyklus trhu působí na jednotlivé komodity různě. Zlato nebo stříbro obvykle v negativním cyklu trhu rostou, to ale neplatí pro všechny komodity. Spoustu komodit, které se využívají ve výrobě naopak mohou čelí výraznému poklesu z důvodu poklesu spotřeby. Proto dává smysl sledovat spotřebu a poptávku konkrétní komodity včetně vývoje amerického dolaru. Celý komoditní trh je navázaný na americký dolar a rostoucí dolar obvykle tlačí ceny komodit směrem dolů.

Jak investovat do komodit ?

Existuje několik způsobů, jak investovat do komodit. Jedním z nich je nákup fyzické komodity, jako je zlato či stříbro, vhodné pro dlouhodobou investici. Další možností je nákup akcií komoditního indexu formou ETF fondů. Můžeme investovat do komodit rovněž pomocí finančních derivátů, například futures nebo opcí, které umožňují investorům spekulovat na pohyb cen komodit bez nutnosti jejich fyzického vlastnění. Investoři, kteří investují do komodit, potřebují mít dostatečnou znalost komoditního trhu a pravidělně sledovat jeho vývoj a související události trhu s komoditami. Tyto Informace pak pomáhají investorům předvídat budoucí komoditní vývoj a následně provádět potřebná investiční rozhodnutí.

Komodity mají své místo v investičním portfoliu nejenom světově uznávaných investorů.

Jak investovat do komodit ? Kolik procent investičního portfolia mít investováno v komoditách ? Vyplatí se aktuálně investice do komodit ? Které komodity mohou býti zajímavé v následujících letech ? Jaký je komoditní výhled na následující roky ? Další zajímavé informace o investování do komodit si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: Investiční web

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *