Bitcoin a jeho budoucnost !

Bitcoin a jeho budoucnost ! Tato kryptoměna se stala nedílnou součástí technologického světa, která přináší nejenom vzrušení, ale i kontroverze do finančního světa. Ať už Bitcoin skutečně vytvořil kdokoli, stává se stále větším tématem i pro jedince, kteří jej v minulosti odmítali nebo dokonce hanili. Kryptoměny aktuálně procházejí bear-marketem a dostávají další zásahy od regulátorů, a to především v USA. Nicméně Bitcoin stále přežívá a ukazuje svou odolnost.

Jaká je budoucnost Bitcoinu podle Michaela Saylora ?

Peníze ztrácejí na své hodnotě a dávno již neplní jednu z několika podmínek a tou je uchovatel hodnoty. Nenajdete žádnou peněžní měnu světa, která by dlouhodobě rostla. Peníze ztrácejí na hodnotě a proto je potřeba hledat aktiva, která dokáží podmínku uchovatele hodnoty plnit. Bitcoin tuto podmínku splňuje a nabízí řešení svým omezeným počtem 21 milionů. Podle Michaela Saylora, Bitcoin žádnou konkurenci nemá, je de facto nezničitelný a poráží všechna další investiční aktiva. A to jsou silné argumenty pro společnost Microstrategy, která vidí v Bitcoinu obrovskou příležitost a pravidelně ho nakupuje.

Kolik Bitcoinů vlastní společnost Microstrategy ?

Microstrategy je americká technologická společnost, která byla založena Michaelem Saylorem. Specializuje se na poskytování softwarových řešení a analytických nástrojů. V posledních letech se MicroStrategy stala známou díky svému značnému zájmu o Bitcoin. Od roku 2020 výrazně a opakovaně investuje část svého kapitálu do Bitcoinu jako dlouhodobého rezervního aktiva. V Bitcoinovém světě je Microstrategy známá jako jedna z mála společností silně podporující Bitcoin, který považuje za budoucnost finančního systému a aktivně se podílí na jeho zviditelnění. MicroStrategy se stala jedním z největších držitelů Bitcoinu mezi věřejně obchodovatelnými společnostmi. Podle posledních údajů vlastní Microstrategy kolem 140 000 Bitcoinů, což představuje přibližně 0,6% z celkového daného počtu Bitcoinů.

Budoucnost Bitcoinu je zatím ve hveždách, nicméně zájem o něj roste také ze strany investorů, kteří Bitcoin v minulosti odmítali.

Bitcoin a jeho budoucnost ! Kdo ovládá technologický svět ? Jak peníze ztrácejí svou hodnotu ? Jaké výhody Bitcoin nabízí oproti jiným investičním aktivům ? Spoustu dalších zajímavých poznatků o Bitcoinu a jeho budoucnosti si poslechnětě ve videu níže:


Zdroj: BTCPrague

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *