Investování do zemědělské půdy ! Alternativní investice mají své místo u investorů a některé z nich dovedou nabídnout něco navíc, než jen digitální nehmatatelnou podobu, reprezentující akcie, ETF fondy či kryptoměny. Každý investor by měl investovat do toho, čemu rozumí a spadá do jeho okruhu zájmů. Rozšířit si obzory a načerpat informace, kam se dá kromě těch tradičních investic investovat, nemusí být k zahození. Objevit nový investiční prostor, kde se dá převést kapitál v době vysoké inflace či ekonomické krize, může být investorovi ku prospěchu ochrany kapitálu a diverzifikace investičního portfolia.
Jak se zhodnocuje zemědělská půda ? Zemědělská půda je statek, který existuje v omezeném množství a postupem času mizí. Nejde jí vyrobit, rozšířit nebo nějak nahradit. Dle statistik ubyde 25 hektarů zemědělské půdy denně a podle prognózy, do osmiset let zmizí zemědělská půda v ČR úplně. Tyto a další argumenty nahrávají růstu ceny zemědělské půdy do budoucna. Jak se liší ceny zemědělských pozemky v jednotlivých regionech české republiky ? Aspektů, které ovlivňují cenu zemědělské půdy je mnoho. Od lokality, bonity (úrodnosti) půdy, po blízkost vodních toků, silničních cest a měst, v okolí půdy. V neposlední řadě je to samozřejmě poptávka, která je hlavním indikátorem ovlivňujícím cenu půdy.
Investování do zemědělské půdy ! Jak je na tom zemědělská půda v porovnání se stavebními pozemky ? Je lepší investovat do fyzické půdy nebo té „virtuální“, prostřednictvím fondů ? Jaké jsou ceny zemědělských pozemků ? Více zajímavých informací o investování nejenom do zemědělské půdy, si poslechněte ve videu níže:
Zdroj: Tvize