Přelomová změna na finančních trzích ?

Přelomová změna na finančních trzích ? Finanční trhy prošly mnoha transformacemi za celou svou historii. Mnoho osobností z řad finančního a investičního světa, charakterizuje některé tyto transformace za jakési milníky, významné změny, které přetvořily dění na finančních trzích. Vše na naší planetě včetně nás lidí se vyvýjí, přetváří a transformuje na základě mnoha okolností. To, co platilo v polovině minulého století již dnes neplatí nebo platí odlišným způsobem.

Jaké změny se udály za posledních 50 let na trzích ? Howard Marks, uznávaný to finanční a investiční matador, shrnuje tyto změny, které se udály za jeho za 50letou historii na finančních trzích. Jde o změny, které Howard označuje výrazem „Sea Change“, což můžeme překládat jako radikální nebo přelomová změna. Dle Howarda, k takovým změnám došlo v minulosti vícekrát. Jednou z nich je změna, která se udála v 70letech minulého století a týkala se rizika a výnosu. V té době byli účástníci na finančních trzích přesvědčení, že nejlepší je investovat do bezpečných a super-kvalitních společností bez posouzení jejich valuace. Takové společnosti byly pojmenovány výrazem „Nifty Fifty“. Šlo o společnosti považované za nejlepší, nejbezpečnější a nejrychleji rostoucí. Zjednodušeně řečeno, akcie společností s jistým zhodnocením.

Přelomová změna na finančních trzích ? Jaké další přelomové změny zažily finanční trhy ? Co nám trhy říkají a na co se připravit ? Více zajímavých informací pohledem Howarda Markse, najdete ve videu níže:


Zdroj: Kapitalista

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *