Co jsou to Private Equity fondy ?

Co jsou to Private Equity fondy ? Jak do těchto fondů investovat ? Alternativní investice jsou další možností kam investovat. Rozložit investice mezi aktiva, která běžně nekorelují s tradičním akciovým či dluhopisovým trhem. V době ekonomické recese či ekonomické krize se investoři snaží diverzifikovat část svého investičního kapitálu, do někdy i netradičních či vysoce rizikových aktiv, jako například kryptoměny.

Jsou to fondy, které nakupují soukromé společnosti. Jedná se tedy o soukromé společnosti nakoupené Private Equity fondem, které nejsou obchodovatelné na burze. Mohou to být kapitálově malé, střední, ale i větší společnosti napříč různými obory. Lze nakupovat jak celé společnosti, tak i jen určité procentuelní podíly v daných společnostech.

Jak investovat do Private Equity fondů ? Jaké jsou výhody investice do Private Equity fondů ? Tyto fondy většinou nekorelují s akciovým trhem. Tedy zjednodušeně řečeno žijí vlastním životem. Pro koho jsou tyto fondy vhodné ? Jaký je rozdíl mezi Private Equity fondem a Venture Capital ? Co jsou tedy Private Equity fondy ? Více informací si poslechněte v podcastu.

Zdroj: Investicniklub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *