Nejlepší čas nákupu akcií ?

Nechce se vám číst ? Tak si článek jednoduše poslechněte:

Nejlepsi cas nakupu akcii ?

Nejlepší čas nákupu akcií ? Trhy aktuálně zažívají období euforie a chamtivosti, které ženou ceny akcií solidním tempem vzhůru. O akciích a kryptoměnách se píše a mluví téměř všude. Nejenom začínající investoři naskakují na trhy pod FOMO taktovkou, aby jim ten vlak jednoduše neujel. Jenže investoři, co jsou na trhu delší dobu, vědí, že nejlepší doba pro nákup akcií nastává v období maximálního pesimismu. Sir John Templeton tvrdil, že trhy se rodí v pesimismu, rostou na skepticismu, dozrávají v optimismu a umírají v euforii. Nejlepší čas nákupu akcií rozhodně není v období euforie a chamtivosti, kdy většinou přichází nějaké ochlazení trhů.

Dává smysl se zaměrit na nepopulární sektory, kde může být zajímavá přiležitost k nákupu akcií ?

John Templeton, známý jako zakladatel Templeton Mutual Funds (jedna z nejstarších a skutečně globálních investičních společností), proslul svým inovativním přístupem k investování. Zdůrazňoval důležitost pohledu na nepopulární sektory jako na potenciální budoucí vítěze. Jeho strategie zahrnovala důkladný výzkum a analýzu trhů, které mnozí investoři ignorovali, zavrhli nebo přehlíželi. Například, jeho investice do Japonska v 50. a 60. letech minulého století, kdy bylo Japonsko vnímáno jako průmyslově zaostalé a po druhé světové válce nepopulární, ukázaly jeho schopnost vidět hodnotu tam, kde ji ostatní přehlíželi. Identifikoval účetní anomálie v japonských společnostech, které podceňovaly jejich skutečnou hodnotu. Využil tedy těchto příležitostí k nákupu akcií a vytvořil tak základy svého bohatství.

Templetonova filozofie „investování v bodě maximálního pesimismu“ zdůrazňuje, že nejlepší investiční příležitosti se často objevují v nejtemnějších časech. Místo aby se soustředil pouze na společnosti s nízkým poměrem P/E, tak hledal kvalitní podniky, které byly dočasně nedoceněné kvůli ekonomickým cyklům nebo tržním událostem. Templeton věřil, že systematický přístup k investování a schopnost využít ekonomické cykly nebo velké tržní události mohou vést k exponenciálnímu růstu portfolia. Nicméně si byl vědom pravděpodobnosti, že některé investice nebudou úspěšné. Jeho strategie vyžadovala trpělivost, důkladný výzkum a odvahu investovat tam, kde ostatní viděli pouze riziko. Pokud vás zajímají další investorské legendy a jejich investiční strategie, tak je najdete v našem přehledném eBooku.

Proč je maximální optimismus rizikem při investování ?

Věci v našich životech by měly být v rovnováze, a to platí také u investování. Pokud se držíme jen jedné strany a nevytvoříme si balance, tak se dostáváme na tenký led, který se nám nemusí vyplatit. Každý investor se v průběhu času učí poznávat sám sebe, protože tím největším rizikem je on sám a jeho nesprávné investiční rozhodnutí. Z chyb se tedy můžeme poučit a vypracovat si vlastní investiční strategii, podobně jako to udělal John Templeton. John byl známý svým pečlivým výběrem kvalitních investic a byl velmi opatrný, za jakou cenu akcie nakupuje. Používal přes sto různých parametrů hodnoty akcie a neustále hodnotil metriky, které využíval při investování. To mu pomáhalo si uvědomit, že nepodložený maximální optimismus během nákupu akcií je významným rizikem.

John Templeton říkával, že největší tajemství úspěchu investora je jeho schopnost přemýšlet dlouhodobě.

Nejlepší čas nákupu akcií ? Proč je důležité se učit z historie akciových trhů ? Jak na investiční strategie vzhledem k současnému makroekonomickému prostředí ? Měli bychom zaměřit pozornost stejným směrem jako většina investorů ? Kde se aktuálně nachází zajímavé příležitosti ? Zajímavý podcast s praneteří sira Johna Templetona si poslechněte ve videu níže:


Zdroj: We Study Billionaires

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *