Přináší Měsíc investiční příležitosti ?

Přináší měsíc investiční příležitosti ?

Přináší Měsíc investiční příležitosti ? Měsíc se stává novým epicentrem globálního zájmu a všechny významné země světa se snaží o jeho znovudobytí. Pro průzkum vesmíru je Měsíc velmi důležitý, nejenom jako potenciální zdroj bohatství, ale i jako pomyslná brána k hlubšímu zkoumání vesmíru. S objevem vody a vzácných kovů na Měsící se otevírají dveře k novým a zajímavým investicím. Dobývání vesmíru bylo vždy reprezentováno zájmy států, ale nyní se na něm podílí také velký počet soukromých společností. Měsíc by mohl být klíčem k budoucím ekonomickým a technologickým pokrokům a to nabídne mnoho investičních příležitostí.

Jaké jsou důvody návratu na Měsíc ?

Návrat na Měsíc je motivován touhou po rozšíření lidského poznání a využití všech jeho zdrojů. Vědecké mise z minulosti potvrdily přítomnost vody na měsící. To otevírá možnosti pro dlouhodobý pobyt člověka a výrobu raketového paliva přímo na měsíčním povrchu. Tato klíčová surovina může zásadně snížit náklady na vesmírné mise a umožnit další průzkum vesmíru včetně lidské posádky. Pokud chceme vesmír opravdu detailně fyzicky zkoumat, tak je základna na Měsíci jednoduše nutností.

Současná geopolitická rivalita a ambice států i soukromých společností přispívají k závodu o měsíční zdroje a strategické pozice. Tak, jako na Zemi se jednotlivé státy snaží budovat svou infrastrukturu, něco podobného může vzniknout v budoucnu i na Měsící. S více než stovkou plánovaných misí do roku 2030 se Měsíc stává cílem pro další technologický rozvoj lidstva, v nové éře vesmírného průzkumu. Tento závod nejenže posouvá hranice lidského poznání, ale také slibuje ekonomické výhody pro průkopníky vesmírného průmyslu.

Jaké investiční příležitosti Měsíc přináší ?

Vesmírné mise už nejsou jen zájmem států, ale podilí se na nich stále více soukromých společností. Ty dodávají, od různých malých komponenů až po raketové motory nebo zajištují komplexní logistické služby. Takové společnosti spolupracují s NASA na vývoji infrastruktury pro program Artemis. Cílem je vrátit lidi na Měsíc a nakonec zřídit udržitelnou lidskou přítomnost na jeho povrchu. Jedněmi z takových společností jsou například Lockheed Martin (LMT), Being (BA), Aerojet Rocketdyne (AJRD), Northrop Grumman (NOC) či Raytheon Technologies Corporation (RTX). Existuje však také mnoho menších společností, jako například Rocket Lab (RKLB), Terran Orbital Corporation (LLAP) nebo Sidus Space (SIDU), které se na Měsíc také zaměřují.

Vstup soukromých společností do tohoto vesmírného sektoru je nevyhnutelný, a to s sebou přinese mnoho nových investičních přiležitostí. Jde však zatím o extrémně rizikové odvětví, kde se moc hotovosti negeneruje, ale naopak šíleně „pálí“. Některé ze společností, jako například SpaceX, mají sice velký úspěch, ale pro běžného retail investora jsou zatím nedosažitelné. Investování do takových společností je tak trošku sázkou na budoucnost, ale minimálně stojí za analýzu a zorientování se v sektoru vesmírného průmyslu. Co sledovat v sektoru vesmírného průmyslu, si můžete přečíst pod tímto odkazem.

Vesmír lidstvo láká od nepaměti a měsíc je naší důležitou křižovatkou.

Přináší Měsíc investiční příležitosti ? Které země se aktivně pustili do dobývání Měsíce ? Jak nám Měsíc pomůže při dalším vesmírném výzkumu ? Jaké Měsíční mise se plánují ? Poutavá videa na téma Měsíce a jeho znovudobytí si můžete shlédnout níže:


Zdroj: CNBC

Zdroj: PBS America

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *