Udělá z vás BITCOIN boháče ? K Bitcoinu vzhlíží mnoho lidí jako k určitému řešení problémů ve finančním světě. Každý z nás by rád své těžce vydělané peníze nějak rozmnožil, ale držením peněz na bankovním účtu to rozhodně nepůjde. Peníze už dávno netvoří jednu z podmínek a tou je uchovatel hodnoty. Ať se podívame na jakoukoli měnu, svou hodnotu ztrácí a člověk musí hledat jinou možnost, jak uchovat nebo lépe rozmnožit své peníze. Nezbývá tedy než začít přemýšlet o investování. Akcie, dluhopisy, alternativní investice, to vše se nám nabízí, kde zhodnotit své jmění. Nicméně v posledních letech rozvířil vody finančního světa Bitcoin, který svým omezeným počtem může řešit problém uchovatele hodnoty a třeba jednou z někoho udělat i boháče.
Je Bitcoin opravdu příležitost, která z vás boháče udělá ?
Kdo z nás by si nechtěl užívat bezstarostnné finanční nezávislosti a žít život boháče. Představa krásná, ale tak jednoduché to není. Bitcoin má potenciál z vás udělat boháče za předpokladu, že jej nakoupíte za nízkou cenu a jeho cena výrazně vzroste v budoucnu. Jsou mezi námi i tací, kterým Bitcoin bohatství již přinesl. Ale nebylo to zadarmo a museli čelit mnoha nástrahám, rizikům a pokušením neprodat v době paniky, krizí a extrémní volatility. Víra držet, neprodat a naopak přikupovat v propadech byla psychickou zkouškou pro nejednoho držitele Bitcoinu. Nárůsty, které Bitcoin udělal za posledních 10 let, byly obrovskou příležitostí z lidí boháče opravdu udělat, nicméně teď už to tak snadné být nemusí.
Bitcoin stojí na prahu oficiálního vstupu do tradičního světa financí a to očekávaným schválením spotového ETF fondu (Exchange traded fund). Může to být další milník pro výrazný růst jeho ceny a vybudování si respektovaného místa mezi investičními aktivy. Zároveň však Bitcoin může čelit mnohem větší kontrole regulátorů, finančních autorit a investičních titánů, kteří mohou do určité míry ovlivňovat jeho další vývoj, potažmo celý krypto trh.
Proč se státy Latinské Ameriky tolik spoléhají na Bitcoin ?
Státy Latinské Ameriky se spoléhají na Bitcoin hned z několika důvodů. Vysoká inflace, korupce, nestabilní politická a ekonomická situace, které tyto státy a jejich obyvatele doslova „drtí“. Lidem to znemožňuje přístup k tradičním finančním službám a možnosti, jak ochránit své peníze. Časté výkyvy hodnoty lokálních měn způsobují a prohlubují nedůvěru obyvatelů v jejich budoucnost. Bitcoin, který je omezený na 21 milionů mincí, může toto rešení poskytnout, ale stále nemá takovou popularitu mezi obyčejnými lidmi. Tito lidé vidí problém ve volatilitě Bitcoinu a faktu, že je pro ně stále bezpečnější papírová forma peněz. To se však pomalu mění především u mladých lidí, kteří jsou stále více otevřenější novým technologiím a kryptoměnám obecně. Těžba Bitcoinu v tamních zemích je také velkým tématem a dle průzkumu se Latinská Amerika podíli zhruba na 10% všech celosvětově vytěžených Bitcoinů.
Nutno však zmínit, že spíše než podporu obyčejných lidí, má Bitcoin podporu u některých členů vládnoucí garnitury. Spoustu slibů, ale žádné realné výsledky a přínos pro obyčejné lidi. Více než pro blaho obyvatel a zlepšení jejich životních podmínek si zákonodárci dělají reklamu, aby se o nich psalo po celém světě. Skutečná adopce Bitcoinu v těchto zemích může přijít od lidí, kteří na prvním místě chtějí Bitcoinem pomoci těm nejzranitelnějším a nejchudším.
Za slovem bohatství si každý z nás představí něco jiného, a pro obyvatele těchto zemí to nejsou luxusní auta či paláce, ale například neomezený přístup k čisté vodě.
Bitcoin už boháče z některých lídí v minulosti údělal a možná zase udělá, ale tak jednoduché už to být nemusí.
Udělá z vás BITCOIN boháče ? Jak je to s Bitcoinem v Latinské Americe ? Co těžba Bitcoinu může Latinské Americe přinést ? Jaké obavy mají lidé v Lanské Americe z přijetí Bitcoinu ? Může být Bitcoin řešením pro země Latinské Ameriky ? Další zajímavé informace najdeteve videu níže:
Zdroj: DW Documentary